Obří slalom: Bankova show pokračuje!

Když jsme Ondru po skončení prvního kola viděli na 2. pozici hned za nepřekonatelným Tedem Ligetym, myseli jsme si, že je to sen. A taky jsme si mysleli, že teď už Banymu medaile nemůže uniknout. Ale stalo se…

Výsledné páté místo však nesmí být bráno jako zklamání. Obří slalom, stejně jako kombinac, se jezdí na dvě kola. Podat vynikající výkon v jednom kole tedy na případný úspěch nestačí. Zní to jako prázdné řeči, ale je to tak. Ondra Bank v prvním kole napodal vynikající výkon, on v podstatě dokázal nemožné. Vynikající výkon podal v kole druhém (na rozdíl od kombinace), ale v součtu to stačilo "jen" na páté místo, které je v každém případě úžasným výsledkem. Ačkoliv by se vzhledem k průběhu závodu někomu mohlo zdát, že Bank zase ztratil medaili, neztratil vůbec nic. Vybojoval těžko uvěřitelný úspěch. Udělal pro něj maximum a nic nepokazil. 

V návalu veskrze pozitivních emocí je možná trochu těžké vidět realitu. Ta bude zase dobře čitelná, až budou čeští lyžaři ve Světovém poháru bojovat o umístění v bodované třícítce nejrychlejších závodníků. Kolikrát se to letos, vloni, předloni komu povedlo? Pak se zovu podívejte na Bankova pátá, sedmá a devátá místa z olympiády. Určitě se budete alespoň na chviličku smát tak, jako se smějeme teď. Páté místo v obřím slalomu na olympiádě je sen! 

(Visited 2 times, 1 visits today)