Ondřej Bank předčasně ukončil sezonu

Ondřej se k ukončení sezony rozhodl po zralé úvaze společně se svým trenérem a bratrem Tomášem Bankem. Nechtěli totiž riskovat, že by v případě nepříznivých výsledků ztrácel další body a pozice ve startovní listině Světového poháru. A dobré výsledky by Ondřeje s velkou prabděpodobností nečekaly. Nemá natrénovanou fyzickou kondici a při delším zatížení se rychleji unaví. Nenahrávaly mu ani letošní dlouhé obří slalomy. „Nepamatuju si, kdy se jezdily takhle dlouhý obřáky. To bylo snad ještě za Stenmarka,“ žertoval Tomáš Bank a dodává: „Je lepší to ukončit teď, za chvíli začínají sjezdy a pustit do toho Ondru bez pořádné fyzické kondice by bylo strašné riziko. I při těch posledních závodech jsem byl trochu nervózní, aby kvůli únavě neudělal na trati nějakou chybu a nezranil se,“ přiznal Tomáš Bank. 
Samotný závodník bere konec sezony zaviněný zdravotními komplikacemi na jejím počátku sportovně. „Kdybych jenom vyhrával, lítaly by kolem mě hezký ženský, měl bych spoustu prachů a byla by to strašná nuda. Takhle aspoň člověk vidí, a není to klišé, že jakýkoli sport nic neznamená," směje se Ondřej navzdory konci sezony. „Pro mě bylo obrovské vítězství, že jsem si letos zazávodil. Když by mi někdo v září řekl, že budu letos závodit ve Světovém poháru, nevěřil bych mu. Nemohl jsem si zajít ani na kafe. Záviděl jsem lidem, co jezdí autem a žijí normální život. Pořád jsem si říkal, že bych se chtěl taky někam vypravit. Ušel jsem sto metrů, hned mě začaly bolet nohy a říkám, asi musíme jít zpátky," řekl Ondřej.
Jaká byla vlastně nemoc, která Ondřejovi znemožnila přípravu, není doteď jasné. „Máme možnost sedět vedle jednoho z největších bláznů, co se ve sportu pohybují. Horší jsou jen ti, co čuchnou k benzínu. Motocykloví závodníci jsou ještě o řád horší. S takovou diagnózou jsem se setkal třikrát nebo čtyřikrát, slabší kusy zemřou, silní přežijí a vrátí se zpátky," říká Bankův lékař Vladislav Hospodár a dodává: „Že Ondra závodí, jsem se dozvěděl z televize.“  
Všechno zlé je však k něčemu dobré a Ondřej může využít čas k přípravě na další sezonu. V té čeká svět velká změna v parametrech lyží na obří slalom, kvůli novým pravidlům FIS. Ondra tak bude mít mnohem více času na testování nového závodního materiálu. „Mohla by to pro nás být velká výhoda. Budeme trénovat kus od továrny a ladit lyže doslova ze dne na den. Doufám, že se to všechno vrátí v další sezoně,“ uzavírá loňský vítěz ankety Král bílé stopy Ondřej Bank.  
(Visited 1 times, 1 visits today)