Pasecké závody nabídly krásné svezení

Cílem návštěvy toho kterého svahu pro závodníka není pěkně si zajezdit, ale někdy je to spíše naopak – porvat se na něm se soupeři a někdy i s náročným terénem. Tak to bylo i při závodech na Pizáru v Pasekách nad Jizerou. 

Sobotní ráno s -10 st.C vyděsilo jen ty měkčí povahy, jasně zářící slunce bylo znalcům příslibem pohodového průběhu závodu, alespoň co do povětrnostních podmínek. Kopec vypadal také ideálně, rovný jako stůl, tvrdý, državý. Obavu z přílišného sklonu pořadatelé zmírnili velmi rozumným výběrem skoromodré objížďky k vytýčení přívětivějšího obřáku než by byl ten, který by vedl pod lany čtyřsedačky. K rozjíždění před závodem tedy zbyla jednak sjezdovka pod lany a nebo nedaleko dosažitelný svah obecní kotvy a pomy. Ten, kdo nazaváhal a využil možnosti ježdění na tom vedlejším širokááánském, dlouhém a přívětivě členitém svahu, připravil si velký zážitek! Já jsem si toho skvostného lyžování hlavně v sobotu před obřákem užíval s takovou náruživostí,že jsem měl velký problém stihnout nejen obě sobotní kola obřáku, ale i obě nedělní slalomové jízdy. DOPORUČUJU – budete-li mít tu možnost, jeďte si zvýšit sebevědomí někdy v dopoledních hodinách do Pasek nad Jizerou!!!

Sobotní obřák, jak už jsem naznačil, byl na slunci a mírnějším svahu příjemným soutěžením v přijatelné teplotě těsně pod nulou, a to úplně pro každého. První kolo, přece jen trošku víc přivřené, některé z nás donutilo k nedobrovolnému prodloužení trasy. Také já jsem se chopil příležitosti k drobnému výletu mimo trať, což jsem ve druhém kole už – mimo jiné i díky "povolenější" trati – nemusel zopakovat. Vyhlášení výsledků už těsně po poledni svědčí o dobré organizaci závodu.

Nedělní, stejně mrazivé, ale poněkud podmračené ráno přivítalo podstatně míň účastníků. Slalom je přece jenom jiná a pro mnohé, zejména starší borce, o poznání méně lyžařská disciplína. Tedy, ona se jede na lyžích, ale jede se zatáčkami, které mezi těmi na husto postavenými tyčemi vypadají, v podání zejména starších borců, přece jen jinak než při volné jízdě. Slalom není mezi námi staršími oblíbený – o to méně, když vidíme, jak velký rozdíl je mezi námi a mlaďochy, kteří si na ty kloubové tyče už za mlada zvykli.

Závody to zase byly vydařené a věřím, že všichni, kdo dosud nedosáhli výsledků, ve které před sezónou doufali, využijí dvou týdnů času k tréninku na další závody na Klínech a Bouřňáku. Tréninky pořádáme v již několikrát inzerované Zásadě – v podstatě kdykoli, na kdy se nejméně pět zájemců domluví. Pravidelně ovšem, každý čtvrtek 17 – 19 hodin, tento týden 14. 2. dokonce už od 15 hod! Sledujte aktuální tréninkové zpravodajství na http://www.vl-ski.cz/klacky/ a přijeďte. Zřejmě budeme mít trénink i v pátek dopoledne a dokonce i o tomto víkendu vždy ráno 8 – 10 hod.

Dostal jsem také informaci i o konkurenční možnosti na Benecku – vlek Macher ve středu 13.2. v 15 hod.

Za dva týdny se sejdeme na dvou závodech na Klínech a Bouřňáku!

Výsledky:

Fotogalerii nán nafotila Blanka Miklíčková

(Visited 1 times, 1 visits today)