Peak To Valley ve Whistleru. Obřák se 180 brankami!

Peak To Valley ve Whistleru. Obřák se 180 brankami!

Zdroj: www.whistlerblackcomb.com

Legendární kanadské středisko Whistler je pro každého, kdo má v oblibě jakékoli zimní radovánky, splněný sen. Perfektní podmínky pro lyžování, ale i následný relax, a to vše dohromady spojené profesionálním a bezchybným servisem.

Kanada pro nás není zrovna za rohem a pravděpodobně se tam nevypravíme na prodloužený víkend, abychom si užili sněhu a báječného lyžování. Ale když už se tam vypravíme, co takhle si naplánovat cestu na konec února, abychom reprezentovali a zanechali českou stopu v unikátním závodě v obřím slalomu a eventuálně přivezli medaile?

Závod Peak To Valley, který se tam jako již tradičně koná, má hned několik nej. Je to nejdelší závod v obřím slalomu na světě. Pro srovnání – obří slalom obsahuje průměrně 35 bran, tady jich je 180. Celá trasa je více než 5 km dlouhá. Závod trvá dva dny. Účastní se jej čtyřčlenné týmy (podmínkou účasti je vytvořit smíšený tým).

První den závodí vždy dva z týmu, následující den druzí dva. Začínají ti, co jsou nejstarší (podmínkou pro start je dovršení 19 let věku). Celý závod startuje ve Whistler Saddle a zakončen je o dva dny později v malebné hospůdce Dusty´s v Creekside. Akce má formát tradičního závodu, včetně slavnostního zahájení i zakončení, ocenění nejen vítězů, ale všech zúčastněných, a na samý závěr nechybí after party.

Celá akce je termínově naplánována na 23.–24. února 2018. Registrační poplatek pro celý čtyřčlenný tým vás přijde na 540 kanadských dolarů. Podrobné informace, včetně možnosti registrovat se (ještě jsou volná místa), jsou k dispozici na oficiálním webu ski areálu (vše k nalezení pod záložkou „Events and Activities“).

Jak již bylo napsáno, Kanada není úplně blízko, ovšem unikátní zážitek a dobrodružství zcela jistě vyváží dlouhou cestu přes oceán.