Po novém roce vstupuje do soutěží řada našich sjezdařů

Stejná česká sestava se objeví i ve švýcarském Adelbodenu, kde v neděli 9. ledna změří síly s elitními slalomáři při dalším podniku SP. V Adelbodenu se den předtím pojede i obří slalom, v něm budou české barvy hájit Ondřej Bank, Kryštof Krýzl a Adam Zika.
Petr Záhrobský je po prosincovém pádu v tréninku sjezdu ve Val Gardeně již zdravotně fit, mezi svátky trénoval ve Špindlerově Mlýně a včera absolvoval svůj první start v roce 2011, když dojel na solidním 5. místě ve FIS obřím slalomu ve švýcarském Hoch-Ybrigu. Adam Zika byl 39. a dnes pojede na stejném místě i slalom. Petra Záhrobského poté v pátek a v sobotu čekají dva superobří slalomy Evropského poháru ve Wengenu.
Klára Křížová se představí od čtvrtka do neděle na Světovém poháru v rakouském Zauchensee, kde budou na programu obě rychlostní disciplíny. Ve sjezdu, kde máme díky Kláře kvótu dvou míst, tak bude moci nastoupit ještě jedna česká závodnice, kterou bude konkrétně Daniela Marková.
O nadcházejícím víkendu je na pořadu také Evropský pohár žen v točivých disciplínách v rakouském středisku St. Sebastian. Zde tvoří českou nominaci pro sobotní obřák juniorská reprezentantka Martina Dubovská, v nedělním slalomu jí na startu doplní také Eva Kurfürstová a Michaela Smutná.
Potěšitelnou zprávou je, že se počínaje novým rokem vrátila k plné tréninkové zátěži Kateřina Pauláthová. Bude se nyní připravovat ve Špindlerově Mlýně. "Nechceme návrat k závodění uspěchat. Když bude vše v pořádku, je to otázka tak tří týdnů," dodal trenér Radovan Pauláth.
(Visited 1 times, 1 visits today)