Prázdniny ve Friuli Venezia Giulia

Tento kraj, nacházející se na úplném severovýchodě Itálie, není z hlediska lyžování pro nás zatím moc známý. Přitom sem autem jedete podobně jako do jiných oblastí Dolomit přibližně šest až sedm hodin.

Lyžařská střediska ve Friulských Dolomnitech jsou většinou menší a složením svých sjezdovek velice přívětivá k dětem. Také tady jim tvoří pozadí úžasná krajina Dolomit, tady s trochu jiným charakterem, mnohem divočejším, než jsme zvyklí z Trentina nebo Jižního Tyrolska. I Friuli Venezia Giulia se může chlubit výbornou gastronomií, kterou děti milují, a středisky, která dělají všechno pro to, aby je malí návštěvníci milovali. A letos i sem přišla obrovská nadílka sněhu.

Piancavallo – středisko s výhledem na moře

Piancavallo je oblíbeným střediskem, ležícím na náhorní plošině ve výši 1262 metrů nad mořem. Z jedné strany je obklopeno masivem Monte Cavallo, druhá část je orientována směrem k Jaderskému moři, které se za jasných dnů třpytí v dálce. Vzhledem k této své geografické poloze má Piancavallo velmi kvalitní sníh. Lyžařská oblast, rozkládající se ve výškách 1300 až 1860 metrů nad mořem, nabízí výborné možnosti zvláště pro začínající lyžaře. Mezi 19 kilometry sjezdovek ale najdete také závodní sjezdovku, na které se každoročně jezdí závody Světového poháru. Jedná se o poměrně nový areál, kde stojí mnoho nových hotelů a apartmánových domů. Pokud hledáte vhodný hotel pro své malé děti, podívejte se na Hotel 1301 Inn, který vytvořil veškeré podmínky pro vyžití malých dětí, ale také pro rodiče, aby i pro ně byly prázdniny příjemné.

Letovisko nabízí kromě sjezdových tratí také 30 kilometrů běžeckých stop, několik lyžařských škol a také je možné vyzkoušet bobovou dráhu, projet se se psím spřežením, či využít U–rampu. Piancavallo nabízí díky své poloze také dobré možnosti pro výlety do Terstu nebo Benátek, kam to netrvá autem déle než 1,5 hodiny.

Forni di Sopra – vesnice plná sportu

Výborné podmínky pro lyžování s malými dětmi najdete také nad vesnicí Forni di Sopra, které je takovou bránou do Přírodního parku Friulské Dolomity. Lyžování se tady odehrává uprostřed nádherné divoké přírody, charakteristické svými dlouhými hlubokými udolími. Středisko nabízí 15 kilometrů modrých a červených sjezdovek, dosahujících až do výšky 2073 metrů nad mořem, obsluhovaných moderními lanovkami. Pro milovníky běžek je zde upravováno 15 kilometrů stop, nazvaných podle překrásné řeky v údolí Tagliamento, kterou budete obdivovat při své cestě sem.

Hory samotné a krásná příroda nabízejí podmínky i pro jiné zimní sporty, ale vesnice má pro své návštěvníky ještě další lákadlo – moderní sportovní centrum vybavené několika hřišti, například pro basketbal, voleybal, tenis, a hlavně plavecký bazén a sauny. V tradiční alpské vesnici, chlubící se svou typickou gastronomií, prožijete se svými dětmi příjemnou klidnou dovolenou.

Další informace:

(Visited 3 times, 1 visits today)