Předvánoční Korutany. Dopřejte si adventní zastavení na Katschbergu

Předvánoční Korutany. Dopřejte si adventní zastavení na Katschbergu

Zdroj: Tourismusregion Katschberg

Unikněte vánočnímu šílenství a vypravte se do pohádkových Korutan. Tady poznáte, jak klidný advent prožívali před dvě stě lety místní horalové. 

Unikátní projekt, který nemá obdoby v celém Rakousku vytvořili dobrovolníci z okolí Katschbergu. Na „Adventní cestě“ vám představí rakouské vánoční zvyky a zavedou vás na místa, kde je čas na rozjímání. Pěšky nebo na saních tažených koňmi se tak vydáte zasněženou krajinou osvětlenou jen lucernami. Během necelých tří kilometrů postupně zavítáte do osmi rekonstruovaných seníků, v nichž se odehrává adventní program.

S jablečným punčem v ruce si  zazpíváte koledy, poslechnete citeru, alpské rohy, muzicírování a pohádkové příběhy. Stezka vás zavede také k andělům, s nimiž si zejména děti zhotoví svého plyšového medvídka.

Zdroj: Tourismusregion Katschberg
Zdroj: Tourismusregion Katschberg
navigate_before
navigate_next

Nechybí “vánoční pošta”

Dospělí zase navštíví malý vánoční trh s ručně zhotovenými výrobky. Vlněné ponožky, dřevěné svícny či sladké marmelády budou milým dárkem pro každého. Ve stájích vás přivítají ovečky, poníci, oslíci a u každé chaty živý oheň nebo kamínka zahřátí.

Na Adventní cestě naleznete lesní labyrint. Mezi stěnami zhotovenými z proutí tak na sněhu otestujete svoje orientační schopnosti.

Svoje zážitky můžete ihned napsat na pohled a prostřednictvím „vánoční pošty“ jej poslat svým příbuzným či přátelům. A pokud budete mít ve výšce tisíc sedm set padesát metrů nad mořem tajné tužby, splní se vám v posledním seníku. Obklopeni vůní kadidla napíšete své přání na dřevěnou hvězdu a co by vánoční ozdobu ji pověsíte na zelený smrček. Pak se romantickou cestou vrátíte zpět a budete si přát, aby jste advent na Katschbergu mohli za rok strávit znovu.

Korunujte závěr Adventní cesty fantastickým kulinářským zážitkem v restauraci Alpengasthof Bacher. Její specialitou je „Bacher Snitzel“ – kuřecí kapsa naplněná liškami a korutanským špekem s brusinkovou zavařeninou.

Zdroj: Tourismusregion Katschberg
  • Moderní horský resort Katschberg (přibližně třicet sedm kilometrů od Spittalu an der Drau) poskytuje hostům skvělé pohodlí. Většina čtyřhvězdičkových hotelů leží přímo u sjezdovek a vše je v dosahu deseti minut pěšky. Lyžařský komplex se sedmdesáti kilometry sjezdovek má dvě centra –  hory Tschaneck a  Aineck, které jsou vzájemně propojené cestami a lyžařským mostem překlenujícím silnici.
  • Za den se tak sklouznete na pestrých sjezdových tratích mířících ze dvou tisícových vrcholů. Nadmořská výška (1.640 – 2.220 metrů nad mořem) a pozice na jižní straně Alp zajišťuje vynikající sněhové podmínky (až do půlky dubna) a prosluněné dny.

Text: Pavla Apostolaki