Premiéra filmu z produkce Peak Performance: Between Places

Snímek Between Places je dokumentární film o horolezectví a plachtění v Grónsku. Režisér Henrik Rostrup v něm zachycuje dobrodružství špičkových evropských alpinistů Edurne Pasabanové, Erwana Le Lanna a Martiala Dumase vyplouvajících na desetidenní expedici na palubě plachetnice La Louise. Snímek

Plachtěnía horolezectví v těchto končinách není dosud příliš prozkoumáno, je to zvláštnía nádherný zážitek. Kapitánovi lodi Thierrymu Duboisovi ovšemnejsou tytovody vůbec cizí, po celém světě již dokončil mnoho sólových závodů.Skvěle, tak doplňuje seznam hlavních protagonistů filmu a poskytuje vyprávěnípříběhu dokonalou rovnováhu. Každá scéna od počátku filmu souvisle přechází vzáběry fantaskních grónských pohoří a zase zpět. Horolezcijsoustarší, moudřejší a poučenější díky svým dobrodružstvími z minulosti.

Edurne, první žena na světě, jež zlezla všech čtrnáctosmitisícových vrcholů, nám vypráví svůj životní příběh, zatímco Erwan aMartial se vydávají podél pobřeží najít první příležitost k výstupu kombinacíhorolezectví, vysokohorského horolezectví a skialpinismu. Jejich příběh ožívána archivních záběrech dávných strádání a na ručně kreslených animacích. Příběhjednotlivých horolezců tak plyne paralelně s putováním fjordy v tomtomagickém koutě světa.

Hlavní aktéři filmu, členové PRO týmu Peak Performance

Edurne Pasabanová (Španělsko, 40 let)

Prvnížena, které se povedlo vystoupit na všech čtrnáct osmitisícovek světa. Významněse podílí vývoji a testování kolekce Black Light PeakPerformance.

ErwanLe Lann (Francie, 40 let)

Zkušenýhorský průvodce a tvůrce outdoorových filmů. V mnohých také sám vystupujestejně jako ve filmu Between Places.

MartialDumas (Francie, 38 let)

Všestrannýa špičkový horolezec, který nejvíce miluje lezení obrovských stěn,tzv.big wallů. Mimo jiné se mu povedlo vylézt na Trango Tower.

Víceinformací a celý film najdete zde: www.betweenplacesfilm.com

(Visited 2 times, 1 visits today)