Přípravy před začátkem SP v Söldenu vrcholí

Byla to poslední možnost pro týmy vyzkoušet si jednotlivé pasáže místní trati. Po tomto tréninku byla sjezdovka uzavřena a pořadatelé začali s preparací trati na závod. Kryštof absolvoval trénink spolu s týmy USA (Ted Ligety, Bode Miller), Německa (Neureuter…), Kanady a Chorvatska (Ivica Kostelič).  „Poté jsme se přesunuli do vedlejšího údolí Pitztal. Trénink byl zaměřen jen na obří slalom,“ říká Petr Lajkeb. 
Vzhledem k tomu, že v předešlém týdnu napadlo na ledovcích velké množství sněhu (až jeden metr), tréninkové podmínky nebyly pro závodníky ideální. Na všech závodech SP je pista připravena tak, aby i závodníci s vyššími startovními čísly měli co možná nejlepší trať, takže pořadatelé celý závodní kopec prolijí vodou, která následně zmrzne. V tomto období (před SP v Söldenu a Levi) se velké týmy (Rakousko, Norsko, USA, Švýcarsko) pokouší na některém z ledovců připravit pistu tak, aby co nejvíce připomínala závodní trať. Na Pitztale se Norům spolu s Němci a Švýcary pomocí helikoptéry, která rozprašuje z nádrží vodu na vytyčenou trať, podařilo vypreparovat 15 metrů široký pás, který se blížil svým podkladem trati, která bude pravděpodobně v Soldenu. „Celá tento „legrace“ stojí 5 000 Euro. Nám se podařilo jako jediným, kteří se nepodíleli na tomto projektu, dohodnout se s norským týmem na společném tréninku. Kryštof absolvoval dva tréninkové dny na této trati spolu se Svindalem, Jansrudem a dalšími elitními sjezdaři a měl tak možnost se s těmito lyžařskými mistry porovnat.
Filip Trejbal se na tomto kempu, vzhledem ke své specializaci, zaměřil na trénink slalomu. Absolvoval ho spolu se Šárkou Záhrobskou. Většina týmů, které se na Pitztalu v tomto období připravují, vzhledem k profilu tratí a strategické poloze vzhledem k Söldenu, trénují obří slalom – Filip proto kooperoval také s jinými týmy, které se spojovaly na společný slalomový trénink.
(Visited 2 times, 1 visits today)