Radstadt. Slunce, sníh a radost ze života

Radstadt. Slunce, sníh a radost ze života

Zdroj: Tourismusverband Radstadt

Temně modré nebe a hřejivé sluneční paprsky – v Radstadtu se směje nejen slunce z nebe, ale i srdce návštěvníků. Historické město v 856 metrech nad mořem je také považováno za místo, kde se nemusíte bát nedostatku sněhu. Pohádkové kulisy Radstadtských Taur, bílý prašan a čerstvý vzduch, to jsou ideální přísady pro relaxaci a odpočinek. Ať autem, nebo vlakem – tohle Eldorado je velmi lehce dostupné.

Zimní sportovci, zbystřete! Pokud toužíte po pohádkových sjezdovkách a sjezdech až k domovním dveřím, prašanu, slunečním svitu a nekončícím lyžařském požitku, najdete to vše v Radstadtu, lyžařském Eldoradu v srdci Ski amadé, které platí coby jeden z posledních tajných tipů regionu.

Špičkový komfort pro rodiny

Lyžařský karusel Radstadt-Altenmarkt, který je vhodný pro rodiny s dětmi a chráněný před větrem, nabízí dvě čtyřsedačky, jednu osmimístnou kabinkovou lanovku, jednu desetimístnou (první a zatím jedinou tohoto druhu v celém Ski amadé) a tři cvičné vleky.

Zdroj: Tourismusverband Radstadt
Zdroj: Tourismusverband Radstadt
Zdroj: Tourismusverband Radstadt
navigate_before
navigate_next

O pohodový lyžařský požitek se stará dobrá přehlednost této lyžařské oblasti, která je také známá svou obzvláště kvalitní údržbou sjezdovek. Stopy tu do sněhu kreslily známé osobnosti jako Roswitha Stadlober-Steiner, Andreas Schifferer nebo Hannes Reichelt. K posezení lákají původně-moderní horské chaty s přívětivými cenami pro rodiny.

Hurá na sáňky, běžky nebo brusle!

K dalším vrcholům karuselu patří dětský Fichtelparcour a 6 km dlouhá a osvětlená sáňkařská dráha, ke které se dostanete pohodlnou osmimístnou kabinkovou lanovkou a která je během dne součástí amadé skipasu. Dobrá možnost, jak zakončit den na lyžích svižnou jízdou na sáňkách.

Komu ani to nestačí, tomu je kolem Radstadtu k dispozici celkem 760 km ryzí zábavy na sjezdovkách a 270 špičkových moderních lanovek s jedním jediným skipasem. Ale nejen lyžaři a snowboardisti si Radstadt užijí naplno.

Zdroj: Tourismusverband Radstadt

Také běžkaři nepřijdou zkrátka – 150 km upravených běžeckých stop pro klasiky i bruslaře, 150 km dlouhá Tauernloipe a nádherné vysokohorské stopy zrychlí tep každému běžci na lyžích.

Na romantické duše čekají zasněné procházky po zimních vycházkových cestách, idylické jízdy na saních tažených koňmi a spousta neposkvrněné přírody. Radstadt, obzvláště pro rodiny přívětivá a před větrem chráněná oblast zimních sportů, má také mnoho co nabídnout našim nejmenším. Ať už malí, nebo velcí – na kluzišti nebo u curlingu, při jízdě na koni, tenisu nebo v Therme Amadé se pobaví všichni.

Díky vodní ploše o velikosti 1350 čtverečních metrů, bazénu s vlnobitím, skluzavkám s loopingem a rozmanitému světu saun si zde přijdou na své rodiny, milovníci sportu i lidé hledající odpočinek.

Deine Salzburger Sportwelt

Watch out our new video !!#freiheit #genuss #leichtigkeit #lust #spass #familie #freude #salzburgersportwelt

Zveřejnil(a) BlogHuette – Salzburger Sportwelt dne Pátek 29. září 2017

Radstadský advent stojí za to

Předvánoční čas v Radstadtu je plný pravé romantiky a očekávání Vánoc – blahodárně působící protiklad k nákupnímu stresu a celkovému shonu. Letos opět povede romantická cesta za betlémy podél městských hradeb – zimní procházka, během které bude možné obdivovat dvanáctero jesliček od řezbářů z Radstadtu a okolí v osvětlených vitrínách.

Souběžně s betlémskou stezkou tu probíhá také Millennium stezka. Tisíc kroků přivede zájemce k poznání informací o tisícileté historii Radstadtu, Salcburska a Rakouska. Vánoční trh na náměstí Stadtplatz prezentuje domácí řemeslo a typické adventní výrobky. Voňavé keksy, svařené víno a punč tu šíří božské vůně, o vánoční náladu se starají dechové kapely, chóry a skupiny zpěváků stejně jako jízdy na saních tažených koňmi či Mikuláš, který rozdává sušenky.

Vánoční atmosféra na vás dýchne také při tzv. Radstadtském vánočním putování: patříte-li mezi romantiky a milovníky zimních krás, můžete se projít po pochodněmi osvětlené Císařské promenádě vedoucí hluboce zasněženým zimním lesem – a být doprovázeni vánočními tóny a teplým adventním punčem.

Obzvláštním vrcholem je „nejdelší adventní kalendář Evropy“ – podél „Cesty do nejkrásnějších dětských vzpomínek“ je umístěno 24 zevnitř osvětlených oken s adventními, vánočními a nostalgickými motivy. Cesta končí u adventního trhu na náměstí Stadtplatz, kde na vás bude čekat nabídka všemožných dobrot či živoucí jesličky.

(Visited 19 times, 1 visits today)