Revoluce v servisu lyží: ruční bruska Trione

Elektrická ruční bruska na údržbu bočních hran se vyrábí v Itálii a v současnosti už ji používají i mnozí servismani ve Světovém poháru, m.j. také reprezentace ČR nebo tým Veroniky Zuzulové. Díky opracování hrany brusným kotoučem dostanete právě onu „syrovou“ hranu, kterou dnes řada slalomářů upřednostňuje před hranou broušenou ručně. O časové úspoře, kterou získáme hlavně brousíme-li pravidelně více párů lyží, netřeba vůbec diskutovat, to jistě rád potvrdí servisman v každém lyžařském oddílu.

Součástí maximální výbavy je vedle samotné brusky stabilizovaný zdroj 10-20V/10A, 1x brusný kotouč BLUE, 1x kotouč dle vlastního výběru (BLUE, BLACK, BLACK 120), CBN kotouč pro maximální vyhlazení hrany, samozřejmě návod v českém jazyce, prohlášení o shodě a instruktážní DVD. To vše zabaleno do montážního přenosného boxu o celkové váze 11 kg. Brusné kotouče a CBN kotouč lze ovšem dokoupit i samostatně.

Dokonalou instruktáž jak s bruskou Trione pracovat najdete v našem archivu, ovšem osobní zkušenost a hlavně možnost ověřit si v praxi v jakém stavu jsou hrany po ošetření ruční elektrickou bruskou, to znamená zalyžovat si na takto nabroušených lyžích, je nade vše. Za touto zkušeností se tedy vypravte do Head Testcentra na Pláních ve Špindlerově Mlýně. Jenom kousek od horní stanice čtyřsedačky, přímo u samoobslužné restaurace, půjčuje tým okolo Michala Vosáhla testovací lyže Head a hlavně… Brousí bruskou Trione. Dejte si něco menšího k jídlu a než to sníte, „team Trione“ vám z vašich lyží udělá takové miláčky, že už jinde brousit nebudete.

Můžete se taky mrknout, jak si servisáci s bruskou rozumějí a máte-li o tenhle ďábelský stroj vážný zájem, klidně se i zeptat, co by to stálo. Pokud se vám do Špindlu nechce, ale bruska Trione vás zajímá, napište nám do diskuze – určitě vám poradíme kam se obrátit.

(Visited 45 times, 1 visits today)