Rogner Bad Blumau. Koncert pro tělo i duši

Rogner Bad Blumau. Koncert pro tělo i duši

Zdroj: Rogner Bad Blumau

Jezdíte-li za zimními sporty do rakouského pohoří Dachstein, sklouzněte z alpského severu na požitkářský jih a užijte si termální lázně. Štýrsko totiž není jen scenérií strmých vrcholů, nýbrž i zemí vulkánů. Hluboko pod povrchem zde leží obrovské zásoby horké vody, v nichž můžete natankovat novou sílu.

Tancující okna, střechy porostlé stromy, fasády v barvách duhy a zlatá kupole vystřihnutá jak z ruského chrámu. To je zcela ojedinělý wellness & spa komplex Rogner Bad Blumau. Tady v roce 1997 geniální architekt Friedensreich Hundertwasser ve spolupráci s rakouským stavitelem Robertem Rognerem vytvořil svoje největší obyvatelné umělecké dílo.

Když přijedete do lázní, zpočátku si myslíte, že jste se ocitli v malém městečku. Jednotlivé budovy jsou rozsety po pahorkaté krajině a sídlí v nich originální hotely, výtečné restaurace, malebné kavárny a půvabné obchůdky. Centrum pak tvoří samotné lázně s vnitřními a venkovními bazény, které napájejí dva léčivé prameny – Melchior a Vulkania.

Voda tu tryská na povrch z hloubky více jak dva tisíce osm set metrů o teplotě 110 °C. Nahoře se pak ochlazuje na příjemných 36 – 37 °C a pro svůj unikátní obsah minerálů patří k nejléčivějším pramenům ve Štýrsku. Slaná, na pokožce lehce mazlavá kapalina potáhne kůži hedvábným filmem a skrz póry také pronikne do celého těla. Jak tvrdí místní odborníci, lze její účinky přirovnat k vodě v Mrtvém moři.

Zdroj: Rogner Bad Blumau
Zdroj: Rogner Bad Blumau
Zdroj: Pavla Apostolaki
navigate_before
navigate_next

Ostatně i setrvání v dalších bazénech je velkým dárkem pro zdraví. Místní „tekuté poklady“ rozpouští bolesti kloubů, zad, pomáhají při kožních a gynekologických onemocněních. Vrací také zpět do formy po zraněních a operacích. A dokonce umí odstranit syndromy hektického života. Již po pětadvaceti minutách smývají veškerý stres.

Relaxace pod sopkou

Rozlehlý areál vzdálený necelých šedesát kilometrů od Grazu je magickým prostorem, kde harmonie čtyř základních složek světa (voda, země, oheň, vzduch) vytváří dokonalé léčebné prostředí. A tak večerní koupání v zelené laguně obklopené rákosím a oblázky, osvětlí vulkán Strombolino, jež ze své hlavy chrlí zlatý oheň. Oválné cedulky zapíchnuté na břehu bazénu zase ukáží stanoviště, odkud se line podvodní hudba. A čisté klima štýrského venkova otevře plicní sklípky a dodá jim pořádnou porci kyslíku.

Cesta za energií Země pak vede geomantickou stezkou vytvořenou známým slovinským geomantem Marko Pogacnikem. Pravěká minulost totiž uložila termální prameny v Rogner Bad Blumau do aktivního podloží, které je prošpikované energetickými body. Procházka vedoucí dvaceti třemi stanovišti označenými kameny s kosmogramy (symboly a pomyslné brány, jimiž proudí informace a energie z naší planety) rychle obnoví fyzické i psychické síly.

Specialitou lázní Rogner Bad Blumau jsou také nápoje. Hosté si tak ráno k snídani mohou dopřát krystalové vody. Třeba růženínovou, jež detoxikuje organismus.

Potěšení pro svaly

Kromě šesti druhů saun s různými vonnými esencemi a solné jeskyně se solí z Mrtvého moře, poskytují lázně také zdravotní péči. Milovníci zimních radovánek po pobytu na horách bezpochyby ocení Breussovu masáž zad s teplým třezalkovým olejem (mimochodem, veškeré masážní oleje si terapeuti připravují sami ze zdejších bylin). Ta uvolňuje svaly podél páteře a bloky vzniklé mezi obratlových ploténkami. Dornova metoda zase bezpečně uvede posunuté klouby a obratle zpět do svých původních, správných poloh.

#badblumau #therme #austria #steiermark #hundertwasser #lovely

A post shared by Agata Swierkot (@agataswierkot) on

Zcela žhavou novinkou je však undopathie, léčba prostřednictvím vibračních vln. V podstatě se jedná o lůžko složené ze tří tabulí. Během terapie se jednotlivé desky zvedají nahoru a dolů (podle aplikace léčby), tudíž chvíli zůstávají níže nohy, poté pánev anebo horní část trupu. Všechny pozice jsou vyvážené a tělo vždy zůstává v příjemné poloze. Při pohybu jednotlivé desky lehce vibrují v 3-D a vlídně kolébají ke spánku. Seance trvá padesát minut. Nejprve terapeut odhalí a uvolní blokády speciální masážní technikou a poté podle diagnózy zvolí vibrující léčbu.

Undopathie vyrovnává tok energie a působí na každou buňku v organismu. Příznivce si získává především tím, že ulevuje od bolestí páteře, hlavy, kloubů i svalů. Obnovuje funkci fascií (vazivové obaly svalů) a podporuje tok lymfy, což má velký efekt zejména při lymfatických otocích. Novou léčbu využívají také profesionální sportovci pro regeneraci pohybového aparátu po trénincích a závodech.

 Text: Pavla Apostolaki