Sáňky na Wildkogelu. Čtrnáct kilometrů vzrušující jízdy

Sáňky na Wildkogelu. Čtrnáct kilometrů vzrušující jízdy

Zdroj: Wildkogel Arena

Sáňkování, ta dětská zábava, dnes v Alpách povýšila na plnohodnotnou volnočasovou aktivitu vhodnou pro celou rodinu. Takže klidně řekněme, že i pro dospělé! To pak ovšem musí být opravdu hodně dobré sáňkování. A přesně takové byste si neměli nechat ujít na rakouském Wildkogelu.

Lyžařské areály Wildkogel Arena a Bramberg se nachází na Salcbursku mezi Kitzbühlskými Alpami a Národním parkem Vysoké Taury.

Pojďme tedy na věc: v Brambergu vyhledejte lanovku Smaragdbahn, ta vás vyveze do výšky zhruba 2100 m n. m., ujistěte se, že máte pevné boty (ne lyžáky), dobré oblečení, lyžařské brýle a pokud možno i helmu a… Jedeeeem!

Zdroj: Wildkogel Arena

Na start parádní sáňkařské dráhy můžete vyjet i z druhého centra Wildkogel Areny – z Neukirchen, a to lanovkou Wildkogelbahn. Pak vás ale čeká ještě 10 minut chůze. Sáňky si samozřejmě můžete půjčit v některé z mnoha půjčoven v Neukirchen a Brambergu.

Běžně je výjezd lanovkou možný do 16:15 hod, v úterý a v pátek ale probíhá večerní sáňkování na Smaragdbahn (z Brambergu), v sobotu na Wildkogelbahn (z Neukirchen). V tyto dny je výjezd lanovkou možný až do 18:30 hod. Sáňkařská dráha je osvětlená po celé délce trati do 22 hodin.