Senior Kriterium Kamenec 2017 40. ročník Memoriálu Honzy Žemličky

V rámci Senior Criteria Českomoravského poháru se masters závodníci i tento rok utkali ve slalomu, obřím slalomu i super G.  Tradičně nejoblíbenější  je obří slalom, v němž se letos na start postavilo  více než 140 závodníků! Řada z nich jsou členové jednot České obce sokolské a Svazu lyžařů ČR.  Cílovou fotobuňkou však projelo rovněž několik žen a mužů za zahraničí, konrétně z Polska, Německa, Slovenska či Běloruska.

Nejstarší účastník jubilejního 40. ročníku závodu měl v kolonce datum narození ročník 1936. Byl jím jablonecký Zdeněk Špringl, úspěšný reprezentant v alpských disciplínách z počátku šedesátých let, bývalý dlouholetý předseda lyžařského oddílu TJ LIAZ a předseda trenérské rady Svazu lyžařů ČR. Tento lyžařský nadšenec stál na startu prvního ročníku obřího slalomu veteránů v roce 1976, stejně jako letos, o  40 let později. Říká, že tím završil svoji „veteránskou“ lyžařskou kariéru, ale věříme, že se nechá zlákat závodní pistou i v budoucnu. 

Organizační zajištění Senior Criteria si vzali za své T.J. Sokol Frýdštejn, Ski klub Masters  a zaměstnanci Ski areálu Kamenec. Všem pořadatelům patří za odvedenou práci velký dík. Partnerem závodu byla i firma Preciosa, která tradičně prostřednictvím své nadace věnovala pro stupně vítězů v každé věkové kategorii křišťálové plakety. Designové dílko, v letošním roce od Ivy Pasecké,  je žádanou trofejí  a silnou motivací k dosažení nejlepšího času. 

Nekompromisní boje o desetiny ale nemají vliv na přátelské a pohodové klima závodu a prakticky všichni si mají co říct.  Jedinečná  je  atmosféra, kdy  se setkávají  bývalí  aktivní závodníci  a reprezentanti  i  amatérští nadšenci.  Zajímavým bonusem masters závodění je samozřejmě společenská rovina, setkávání  lidí různých profesí a odlišných podnikatelských činností.

 

Ladislav Náhlovský, TJ Sokol Frýdštejn

 

(Visited 2 times, 1 visits today)