Sjezdaři znají konečnou nominaci pro MS

Závěrečná nominace čítá 7 mužů a 10 žen, přičemž hned pro osm z našich reprezentantů bude start v Ga-Pa premiérovým na seniorském světovém šampionátu. Zejména ženské sjezdové lyžování prožívá na reprezentační úrovni generační obměnu a nastává v něm čas pro novou krev, která potřebuje účast na významných mezinárodních podnicích typu MS jako sůl. Takto pojedou do Ga-Pa sbírat zkušenosti nadějné juniorky ANDREA ZEMANOVÁ (1993), KATEŘINA PAULÁTHOVÁ (1993) a MARTINA DUBOVSKÁ (1992), které ještě před tím absolvují start na MSJ ve švýcarské Crans-Montaně.

Ještě loni byla juniorkou i TEREZA KMOCHOVÁ (1990), která zažije na světovém šampionátu rovněž svůj debut. Vůbec poprvé si na MS zazávodí také PAVLA KLICNAROVÁ (1988) a DANIELA MARKOVÁ (1985).

Naopak pro EVU KURFÜRSTOVOU (1977), veteránku našeho družstva, bude Garmisch-Partenkirchen již jejím devátým světovým šampionátem. ŠÁRKA ZÁHROBSKÁ (1985) už má za sebou též velmi bohatou účast. Slalomová medailistka z posledních třech šampionátů se chystá na své šesté mistrovství světa, debutovala na něm 7. února 2001 v rakouském St. Antonu, kde tehdy dojela ve slalomu na 21. místě. Potřetí zažije atmosféru této významné akce MICHAELA SMUTNÁ (1987) a podruhé ve své kariéře KLÁRA KŘÍŽOVÁ (1989).

Mezi muži nepřekvapí, že nejostřílenějšími borci naší výpravy jsou v letošní sezóně čerství třicátníci ONDŘEJ BANK (1980) a PETR ZÁHROBSKÝ (1980). Oba se poprvé představili na MS 2001 v St. Antonu. Petr Záhrobský poté nechyběl ani na jednom šampionátu, má tedy před sebou šesté mistrovství světa, Ondra Bank absentoval pouze jednou (předloni ve Val d'Isere vinou vleklého zranění nohy), což znamená, že si na MS zazávodí popáté v kariéře.

Velké zkušenosti má se starty na světových šampionátech také trojice KRYŠTOF KRÝZL (1986 – dosud 3x na MS), FILIP TREJBAL (1985 – 3x na MS) a MARTIN VRÁBLÍK (1982 – 4x na MS). Úplnými nominačními nováčky jsou na druhé straně ADAM ZIKA (1989) a MARK SYROVATKA (1989).

Pro osvěžení paměti – na minulém mistrovství světa 2009 ve Val d'Isere byly českými NEJ výsledky 2. místo Šárky Záhrobské ve slalomu a 11. místo v superkombinaci, Kryštof Krýzl proniknul do elitní desítky 8. místem ve slalomu a 11. pozici obsadil v superkombinaci.

Česká nominace pro jednotlivé disciplíny (v každé disciplíně mohou startovat čtyři závodníci/závodnice)

  • Muži:

Slalom  – Bank, Krýzl, Trejbal, Vráblík (náhradník Zika)
Obří slalom – Bank, Krýzl, Vráblík, Zika
Superobří slalom – Bank, Krýzl, Syrovatka, Záhrobský
Sjezd – Bank, Krýzl, Syrovatka, Záhrobský
Superkombinace – Bank, Krýzl, Vráblík

  • Ženy

Slalom – Dubovská, Kurfürstová, Smutná, Záhrobská (náhradnice Pauláthová)
Obří slalom  – Kmochová, Marková, Pauláthová, Záhrobská
Superobří slalom – Křížová, Pauláthová, Záhrobská, Zemanová
Sjezd – Klicnarová, Křížová
Superkombinace – Křížová, Záhrobská

Foto: Francis BOMPARD/AGENCE ZOOM

(Visited 1 times, 1 visits today)