SKI Magazín OPEN 2011: Lyžařům to jde i na greenech

Navázat na náš zimní obří slalom CS Link SKI magazín OPEN jeho golfovou variantou téhož jména se nám zdálo logické a když nám při plánování turnaje svou účast potvrdili takové osobnosti jako skikrosař Tomáš Kraus, Ski & Golf reprezentant Martin Beránek nebo loňský vítěz našeho sjezdařského závodu Boris Zakouřil, bylo rozhodnuto. Ohlušující výstřel zahajující první ročník golfového turnaje pro lyžaře zazněl v Astoria Golf Clubu Cihelny v pátek 3. června 2011.

Startovní listina SKI magazín OPEN nakonec vykrystalizovala do velmi atraktivní podoby, hole do rukou vzali jak bývalí nebo stále aktivní závodníci a jejich partneři a partnerky, tak naši kolegové novináři, spolupracovníci i dovozci lyžařského vybavení a materiálu. Od začátku bylo naším záměrem turnaj co možná nejvíce provázat se zimními aktivitami všech zúčastněných, přičemž proti sobě neměli soupeřit jen jednotliví hráči, ale také dvojčlenné týmy reprezentující konkrétní společnosti. Nechyběli například zástupci Völklu, Kjusu, Quiksilveru, Fede, a samozřejmě ani SKI magazínu, přičemž všichni mohli kromě týmových cen získat i odměny ve vložených soutěžích Nearest to the Pin a Longest Drive.Po celý den probíhaly v klubovně a jejím blízkém okolí rovněž prezentace zúčastněných lyžařských a golfových značek – využít bylo možné bezplatného vyšetření u specialisty na sportovní brýle, prohlédnout aktuální golfovou i lyžařskou kolekci firmy Kjus nebo si vybrat ze speciálních nabídek zúčastněných cestovních kanceláří a turistických oblastí (Fede, CK Skipas, Trentino SpA). Hráči brousící si zuby na případné vítězství sledovali program zvlášť pečlivě, neboť většina z těchto firem se rozhodla turnaj podpořit také věnováním cen. Hrálo se například o exkluzivní golfový zájezd do Svatého Mořice s CK Skipas, oblečení značky Kjus, brýle Rudy Project, hodnotné sportovní doplňky a oblečení od firem Völkl, Atomic, Hannah, pobyt v luxusním čtyřhvězdičkovém hotelu s green fee na blízkém hřišti nebo zapůjčení obytného vozu za účelem ideálně prožitého golfového víkendu. Poměrně zajímavým lákadlem pro hráče, zejména pro ty, jenž hráli na Cihlenách poprvé, byla možnost proletět se před začátkem turnaje nad hřištěm v helikoptéře a udělat si tak velmi ojedinělý obrázek o nástrahách jednotlivých jamek i o reliéfu zde vystavěné osmnáctky. Stinnou stránkou ranního programu bylo snad pouze to, že pokud někdo chtěl využít všechny jeho lákadla, neošidit pár tréninkových ran na drivingu (a věnovat se alespoň chvilku bohatému snídaňovému bufetu), musel do Karlových Varů přijet již s východem slunce. Čas startu turnaje byl neúprosný!

Hracím systémem byl zvolen Canon start a k němu dovolte malou poznámku. Na Cihelnách jsem golf nikdy nehrál a jelikož náš flight startoval jako poslední, vyšla na nás jamka číslo jedna. Na té v době našeho příchodu již čekalo nejméně šest okloboukovaných staříků, nervózně poposedávajíc a netrpělivě očekávajíc náš odchod a začátek své hry. Jelikož nějaký čas do desáté ještě zbýval, připravili jsme si hole a čekali na startovní výstřel – ujištěni, že ho rozhodně nepřeslechneme. Jiného názoru však byli němečtí nedočkavci. Okamžitě nás začali ubezpečovat, že turnaj dávno začal, že rána už před několika minutami odezněla. Nechali jsme se zviklat. Urychleně jsme směrem do údolí poslali tři rány, vzali do ruky vozíčky a spěchali nahnat zameškaný čas. Nestihli jsme ale ani tři kroky, když se otřásla zem a od Club Housu vyšla rána, která by s přehledem dokázala odstartovat turnaj i na hřišti v nedalekých Mariánských Lázních. Němci nic neříkali…

Další triumf pro Zakouřilovy

Zpět v klubovně na pozdním obědě se všichni účastníci sešli až okolo třetí hodiny, jedni spokojeni s předvedenou hrou, další jen s kvalitou hřiště a počasím. Inu, jak to tak bývá. Výsledky byly očekávány zvlášť netrpělivě, neboť existovala šance, že například Boris Zakouřil zvěční už podruhé své jméno na putovní pohár SKI magazín Open a k triumfu v lyžařském OPEN přidá i první místo z OPEN golfového. Nebo se bude radovat největší favorit z řad bývalých lyžařů a dnes reprezentant značky Kjus Martin Beránek? Nebo zpěvák kapely Support Lesbiens, výborný lyžař i golfista Kryštof Michal? Nebo muž s nejnižším HCP Luboš Klement? Za pár minut jsme měli vědět vše. Tak tedy, příjmení Zakouřil se na putovním poháru objeví, nikoliv však díky výsledku Borise, ale jeho sestry Petry (taktéž bývalé reprezentantky v alpském lyžování), triumfující v ženské kategorii. Nejlepším týmem se stala dvojice Kryštof Michal / Jakub Mejdřický, která tak už dnes patrně rozmýšlí, na kterých že hřištích zaparkuje zapůjčený obytný vůz. Třeba se výhra bude hodit pro nějaký mimopražský zájezd skupiny Support Lesbiens. A že manželky nebo partnerky naše vítěze za golfem příště bezesporu pustí – o tom není pochyb. Součástí jejich výhry totiž byly rovněž dámské bundy Kjus, které se oba vítězové již při předání cen zavázali doma předat.

Druzí o pouhé tři body skončili reprezentanti prodejny SportOptik Luboš Klement / Filip Češka a třetí místo patřilo týmu Völkl ve složení Albert Princ / František Münster. Individuální kvality v nejvíce sledované kategorii Best brutto těsně potvrdil Luboš Klement, jenž si díky čtyřem birdie a velmi vyrovnanému výkonu připsal stejně bodů jako Kryštof Michal a zvítězil o lepší skóre na druhé devítce. Odměnou za výkon v závěru mu budiž hlavní cena věnovaná CK Skipas – zájezd na golf do Svatého Mořice. Kvalitní výkony byly k vidění i ve vložených soutěžích. Nejblíže k vlajce (130 cm) na jamce číslo jedenáct byl Michal Hruška (zajímavost: HCP 54), nejdelší drive ze čtvrtého odpaliště pak předvedl Martin Beránek. Z výsledků osobností bychom měli zmínit ještě jedenácté místo Tomáše Krause, dvanácté Borise Zakouřila, třinácté Jaromíra Bosáka nebo dvaatřicáté hokejisty Jaroslava Jiříka. Na nikoho z těchto hráčů sice nezbyla žádná z odměn za umístění, avšak nemuseli truchlit. Z turnaje se totiž neodjíždělo s prázdnou. Závěrečná tombola přinesla radost i většině z těch, kteří v golfu neměli právě svůj den. Škoda absence bratrů Bankových, jejichž souboj třeba s Tomášem Krausem by byl jistě jakousi třešničkou na dortu. Již dnes ale můžeme věřit v jejich účast v příštím roce – a tak alespoň je na co se těšit. Do té doby přejeme všem hodně úspěchů na hřištích a těšíme se na shledanou v lednu, na červené sjezdovce ve Špindlerově Mlýně, kde proběhne již třetí ročník SKI magazín OPEN – sjezdového. Věříme, že palce v boji o Ski & golfový double budete ve Špindlu Kryštofu Michalovi držet spolu s námi. 

Výsledky golfového SKI magazín OPEN 2011:

  • Best brutto

1. Luboš Klement – 32 bodů
2. Kryštof Michal – 32 bodů
3. Martin Beránek – 28 bodů

  • Týmy:

Kryštov Michal / Jakub Mejdřický – 71 bodů
Luboš Klement / Filip Češka (tým SportOptik) – 68 bodů
Albert Princ / František Münster (tým Völkl) – 65 bodů

  • společná 0 – 18,0

1. Kryštof Michal – 39 bodů     
2. Martin Beránek – 36 bodů
3. Luboš Klement – 35 bodů

  • společná 18,1 – 36

Jan Culek – 35 bodů
Magdalena Mrákotová – 35 bodů
Filip Češka – 33 bodů

  • společná 37 – 54

1. Monika Hustáková – 40 bodů
2. Michal Hruška – 34 bodů     
Giovanni Federici – 32 bodů

(Visited 6 times, 1 visits today)