Ski Serie Masters: Co nás letos čeká?

Někteří už ze dna skříně vyndali kombinézy a vyhlížejí přípravné kempy na ledovci. Ti opravdoví mistři ale vědí, že stačí dobře zúročit zkušenosti z předešlých desítek sezon a tréning by je pouze rozptyloval. Ví to i Šimon Mastný, kdysi zakladatel a dnes hlavní organizátor Ski Serie Masters. Na konci léta jsme ho sice zastihli v zámoří, neladil tam však lyžařskou formu, ale plnil pracovní povinnosti. Přesto si rád našel chvilku a odpověděl nám na pár otázek ohledně  nadcházející závodní Masters sezony. 

Šimone, vloni se Ski Serie Masters podařila, mezi závodníky sklidila vesměs samé kladné ohlasy. Dokážeme letos udržet tak vysoko nastavenou laťku?

Věřím, že ano. Nadcházející ročník série oblíbených masters závodů jsme postavili na pevných základech předchozích let a navíc jsme přidali několik novinek. Především je pro mě potěšením oznámit, že k tradičním závodním lokalitám, jako je např. Rokytnice a Vysoké nad Jizerou, krušnohorské Klíny nebo Lipno, se připojí plnokrevné moravské středisko Karlov a Šacberk na Vysočině. Výsledkem naší spolupráce s organizátory Moravia Cupu Masters by měla být ještě vyšší účast moravských závoďáků ve Ski Serii Masters.

Je skvělé, že se nám daří pořádat závody prakticky ve všech českých a moravských horách, takže do značné míry eliminujeme nevýhodu, kterou kvůli dlouhému cestování doposud měli právě moravští masters.

Kolik závodů je tedy pro letošní Ski Serii Masters vypsáno? A jak to bude s kategoriemi?

Celkem máme v kalendáři devatenáct závodů ve čtyřech disciplínách, to znamená slalom, obří slalom, super G i sjezd. Ti nejlepší se pak můžou těšit na medaile, diplomy a oblíbené křišťálové poháry za celkové pořadí v seriálu.

S věkovými kategoriem je vše při starém, mohu-li to tak říct, aby se nikdo neurazil. J Kromě "klasických" věkových Masters kategorií, tedy závodnic a závodníků nad třicet let (ročník 1983 a starší) bude i tentokrát vypsána kategorie pro ty, kteří se zatím na přestup do Masters jenom těší. V Open kategorii (18 až 29 let) si opět mohou zazávodit muži a ženy, kteří už jsou sice dost staří na řidičák, ale ještě dostatečně nezestárli, aby se dostali mezi elitu, tedy mezi opravdové Masters. 

Bude letos nutná registrace masters závodníků, nebo budou závody opět otevřené?

Celého seriálu Ski Serie Masters se můžou zúčastnit opravdu všichni lyžaři bez nutnosti speciálních registrací, předsezonních plateb či jiných omezení. Přihlášky vždy zvládneme zpracovat v týdnu před každým závodem, startovné se pak platí ráno pod sjezdovkou.

Všichni, kdo se na organizaci závodů SKI Série Masters podílejí, tak činí ve svém volném čase, přesto jsou závody zajištěné téměř na profesionální úrovni s plnohodnotným zabezpečením včetně pojištění a mediálního servisu. V čem spočívá kouzlo, díky němuž všechno tak dobře funguje?

Pořád je to ta pozitivní atmosféra a nadšení pro pěknou věc, víc k tomu říct nedokážu. Ústy všech zúčastněných musím v první řadě poděkovat vedení jednotlivých středisek, že nás nechají dovádět na kopcích. Osobně pak děkuji všem pořadatelům, kteří už se teď těší, jak budou o víkendu vstávat za hluboké tmy, aby stihli vše připravit pro perfektní průběh závodů. Holt jsme si během uplynulých let masters závodníky rozmazlili tak, že neočekávají nic jiného, než vysoký standard všech závodů. A toho se jim opět dostane.

Sledujte také:

(Visited 3 times, 1 visits today)