Skiareál v Rokytnici ožil závody Ski4Fun Cup 2013

O prvním únorovém víkendu ožil lyžařský areál Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou celodenním programem pro celou rodinu. Nejenže si návštěvníci mohli vyzkoušet nejnovější lyže a špičkový materiál značek Atomic a Salomon, ale také si mohli vyzkoušet atmosféru opravdových lyžařských závodů v rámci třetího dílu seriálu Ski4Fun Cup 2013. Ten putuje již od ledna po významných lyžařských střediscích v České republice.
Účastníci závodu v superobřím slalomu mohli v Rokytnici nad Jizerou zažít nejen profesionálně připravenou trať, ale také silnou atmosféru, jako znali dosud jen z televizních obrazovek. Zazávodit si a třeba si díky svým výkonům na svahu vyjet i nějaké ceny mohli lyžaři všech věkových kategorií a všichni navíc získali jako bonus ke startovnému slevu na celodenní permanentku.
Na závodní trati vytyčené v lyžařském areálu Horní Domky dominovali mladíci. Nejrychlejším časem dne se blýsknul patnáctiletý Patrik Benc (26,46 s) před o pět let starším Milanem Dusíkem (26,64 s) a dalším juniorem Jiřím Trumpešem (27,67 s). Výborný čas ale zaznamenala také vítězka ženské kategorie Kateřina Kaňová, která mezi padesátkou startujících zaznamenala třináctý nejlepší čas vůbec! Jen o necelé dvě sekundy pomalejší byla Kateřina Vokačová, třetí nejrychlejší ženou dne a vítězkou juniorské kategorie pak byla vyhlášena Kateřina Trumpešová.
Všichni účastníci závodů se mohli cítit jako jimi obdivované lyžařské hvězdy ze závodů světového poháru, neboť i oni byli v Rokytnici nad Jizerou pod dohledem televizních kamer. Mediálním partnerem Ski4Fun Cupu je totiž kanál ČT Sport, který ze závodu připraví a následně odvysílá patnáctiminutový sestřih.
Ski4Fun Cup ale není jen o závodění. Je to zábavný celodenní program, jehož součástí je již výše uvedené testování nejnovějších modelů lyží značek Atomic a Salomon, módní přehlídky Salomon, losování tomboly Atomic & Salomon Skitesting, představení „Horské aplikace“ České pojišťovny a Horské služby ČR a další zábavný program pro všechny.
Čtvrtý a poslední díl seriálu lyžařských závodů Ski4Fun Cup 2013 pokračuje již 9. února 2013 ve Skiareálu Dolní Morava, jednom z nejmodernějších lyžařských areálu na Moravě. Další informace najdete na www.ski4fun.cz.
(Visited 4 times, 1 visits today)