Skikrosař (zpátky) ke sjezdařům?!

Trochu reálnější obrysy dává celému příběhu fakt, že Filip Flisar pochopitelně, stejně jako celá řada dalších skikrosařů, v minulosti závodil v alpských disciplínách. V rozmezí let 2004 a 2008 dokonce nastoupil v pěti závodech Evropského poháru, následně ho ale zlákal skikros, ve kterém si vydobyl slavné jméno. Letos v létě si ovšem Flisar v dobrém rozmaru po pěti letech opět vyzkoušel závodní kombinézu a protože je mužem činů, hned se v ní postavil na start sjezdu Jihoamerického poháru v chilském La Parva. A v cíli všem ztuhl úpsměv…

Se startovním číslem 63 vybojoval páté místo a jen tak mimochodem za sebou nechal "ostré hochy" slovinského downhillu Roka Perka s Andrejem Špornem. "Občas hlavně doma slýchávám řeči, že jsem od alpských disciplín utekl, protože jsem v nich nebyl dost dobrý. Ale pro mě ten výsledek z Chile není zase tak velkým překvapením. Abyste vyhrávali skikros, muíste být fakt dobrým lyžařem. To si spousta lidí pořád neuvědomuje," komentoval Filip Flisar svoji lekci ostatním sjezdařům.

A nezůstal jen u toho.Protože první závod Světového poháru skikrosařů se jede na začátku prosince v kanadské Nakisce, chystá se Flisař startovat jen o pár dnů dříve v úvodním sjezdu Světového poháru v alpském lyžování v Lake Louise. "Z Nakisky je to do Lake Louise jen 70 kilometrů, takže když nic jiného, můžu to brát jako dobrý trénink," vysvětlil Flisar svůj záměr. I nadále se prý chce koncentrovat hlavně na skikros a z olympiády v Sochi přivézt medaili. "No a kdyby mi na jaře zase patřil glóbus za vítězství ve SP skikrosařů, určitě bych se nezlobil."

(Visited 1 times, 1 visits today)