Skikrosařka Zemanová poprvé dobyla stupně vítězů!

 Počasí bylo hezčí než v sobotu, ale trať zůstala hodně ledová a technická. A přesně to skikrosařce Andree Zemanové ve švédském Aare vyhovovalo. Bývalá sjezdařka se teprve před minulou sezonou dala na skikros a v polovině února 2015 už se poprvé v kariéře prosadila na stupně vítězů ve Světovém poháru. „Pořád tomu nedokážu uvěřit. Věděla jsem, že všechno není hned a že musím vyčkat, ale přišlo to už druhou sezonu. Maximálně si to vychutnávám. Ani jsem tomu nevěřila, když jsem dojela do cíle druhá, rozhlížela jsem se kolem. Vyšlo mi všechno, veškerý materiál, štěstí. Sedlo mi to,“ říkala nadšeně dvaadvacetiletá lyžařka.

Sobotní šesté místo ji nabudilo. „To jsem nepostoupila o kousek. Tentokrát jsem byla nastartovaná, že jdu pro medaili,“ dodávala dcera slavného sjezdaře Bohumíra Zemana. Ze čtvrtfinále i semifinále postupovala ze druhého místa, pomohly jí i pády soupeřek, které ke skikrosu patří.

I na sjezdovkách zažila řadu úspěchů, ten skikrosový v Aare je však pro ni nesrovnatelný. „Je to Světový pohár a v něm pódium. Měla jsem co dělat, abych zastavila slzičku. Nakonec jsem ale byla tvrdá,“ dodávala Zemanová se smíchem. V dalších dnech ji čeká krátká zastávka v Praze a pak závody Světového poháru v Německu. „Ve skikrosu je možné uspět všude. Aspoň vidím, když se to všechno sejde, že tam můžu být.“

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)