Skipark v Chuchli bude hostit kryatlon

Kratší okruh využijí především začátečníci, kteří si chtějí běžecký sport vyzkoušet v bezpečném prostředí a s možností poradit se na místě s profesionály. Oblíbené jsou i školní programy, které probíhají na okruhu v dopoledních hodinách pod vedením zkušených instruktorů. Od otevření sezóny využilo příležitost seznámit se s běžkami 26 tříd, kterým v areálu zapůjčili 772 lyžařských souprav zdarma. Starší generace je také srdečně vítána a může využít půjčovnu zdarma. Nejstaršímu zákazníkovi, který použil jednu z 28 do této doby zapůjčených souprav, je 94 let.

Kateřina Neumannová, olympijská vítězka, mistryně světa v běhu na lyžích a spoluorganizátorka projektu, k lednovému provozu řekla:

„Jsem moc ráda, že jsme dokázali vybudovat okruh ještě koncem prosince a zabezpečit tak plynulý provoz i v čase, kdy počasí připomínalo spíše jaro. Kvalita sněhu na okruhu je stále dobrá a já věřím, že se nám trať podaří v nejbližším čase ještě prodloužit. Všichni jsou srdečně zváni do Chuchle!“

První ze sportovních akcí a novinka této sezóny Kryatlon se koná již 1. února. Organizátoři předpokládají, že vzhledem k termínu konání a sportovním disciplínám jako je plavání ve Vltavě, běh a jízda na lyžích, zaujme závod především otužilce. Čistě lyžařskou akcí bude oblíbený Pražský pohár, oficiální závod Českého svazu lyžařů, který se bude konat 4. února.

Organizační tým předpokládá, že areál zůstane v provozu minimálně do poloviny března. Prodloužení okruhu bude možné při ochlazení pod -2 °C.

Projekt SkiPark Velká Chuchle vznikl v areálu dostihového závodiště CONSEQ PARK Velká Chuchle, který nabízí ideální zázemí pro návštěvníky včetně parkování až pro 600 vozidel, převlékárny a občerstvení. Na projektu se velkou měrou podílí Magistrát hl. m. Prahy a městská část Praha 5. Finanční prostředky jsou využívány na technické zajištění výroby sněhu, provozní náklady a programy pro školy, které jsou pro žáky a jejich doprovod zdarma.

(Visited 2 times, 1 visits today)