SkiPark Velká Chuchle vstupuje do třetí sezony s řadou novinek

Na tiskové konferenci v hotelu Kempinski Hybernská Prague představili zástupci organizátorů novinky, na které se lyžaři můžou těšit. 
„Běžecké lyžování je zdravý, aktivní sport, kterému lze bez problémů holdovat po celý život až do velmi pozdního věku. Proto chystáme pro letošní sezónu velké množství akcí pro veřejnost a děti a připravili jsme také program pro seniory,“ řekla úvodem Kateřina Neumannová, olympijská vítězka, mistryně světa v běhu na lyžích a spoluorganizátorka projektu. Dále dodala: „Jsem moc ráda, že SkiPark dokázal v loňské sezóně přitáhnout do bílé stopy více než 31 000 nadšenců všech věkových kategorií i zdatností. Profil je vhodný pro všechny úrovně, takže věřím, že se počet návštěvníků ještě zvýší.“  
Na projektu se velkou měrou podílí Magistrát hl. m. Prahy. Jiří Vávra, zastupitel a první náměstek primátora hl. m. Prahy, k partnerství uvedl: „Magistrát v rámci svého programu Praha sportovní dlouhodobě podporuje rozvoj sportovních aktivit a zdravý životní styl Pražanů. V případě SkiParku naše podpora směřuje konkrétně na technické zajištění projektu – kvalitu okruhu bude od prosince zajišťovat špičková zasněžovací technika,“ sdělil. 
Mezi další novinky pro sezónu 2013/2014 patří postupné vylepšení půjčovny lyží nebo zapůjčení lyžařského vybavení pro návštěvníky 65+ zdarma. Součástí aktivit SkiParku bude rovněž program pro školy. V předcházející sezóně využilo jeho služeb 58 škol, které zde v rámci své výuky běžeckého lyžování odučily celkem 116 hodin. Zdarma se školám zapůjčilo přes 700 ks běžkařských setů.K dalším nabízeným službám patří běžecká škola, jejíž obliba stále roste. V loňské sezóně odučilo 14 instruktorů 195 hodin, včetně individuální výuky (většinou dětí).
Lyžařská trať vznikne v areálu dostihového závodiště CONSEQ PARK Velká Chuchle v případě optimálních klimatických podmínek (minimálně -3 °C a méně) a za použití technického sněhu, který se bude vyrábět přímo na místě. V závislosti na klimatických podmínkách bude délka okruhu přibližně 1 000 metrů a šířka 6 metrů. Trať bude denně strojově upravována pro klasický styl i pro bruslení a v případě dostatečné přírodní sněhové pokrývky se okruh prodlouží. Ve večerních hodinách bude trať osvětlena.
  • Pro návštěvníky je díky zázemí dostihového závodiště přichystáno 600 míst k parkování, převlékárna a možnost občerstvení v bufetu.
  • Otevírací doba: každý den od 8 do 21 hod
  • Pro více informací navštivte: http://www.skiparkchuchle.cz
(Visited 4 times, 1 visits today)