Sněhu na mistrovství světa v biatlonu je už dostatek

Všechny mrazivé dny využila za příznivých podmínek k plnému výkonu sněhová děla. Po obhlídce všech zásobníků s technickým sněhem mohl jeden hlavní šéf zasněžovacího týmu Karel  Klapač konstatovat, že je na hromadách zhruba 50.000 kubíků sněhu. A ještě připadlo třicet centimetrů přírodního sněhu.

Loňská zima byla z lyžařského pohledu dlouho skoupá na mráz i sníh. "Měli jsme třicet tisíc kubíků sněhu, část nám  ale po oteplení před lednovým Světovým pohárem odtála. Ale i z dvaceti tisíc kubíků sněhu se dá udělat solidní trať. Tentokrát si můžeme dovolit ji ještě rozšířit," vysvětlil Jakeš.

Až do příštího pondělí bude technický sníh ležet na hromadách. Jak u stadionu, tak i na tratích, které zatím nejsou průjezdné. "Na úpravě tratí začneme pracovat od pondělí. V průběhu příštího týdne bychom je měli dokončit," poznamenal Jakeš. Hned po vánočních svátcích přijedou do Nového Města na Moravě čeští biatlonisté na obhlídku terénu a střelnice. 

Stavební práce už ve Vysočina Areně končí, v příštím týdnu se uskuteční další série kolaudací. Momentálně ještě zbývá dokončit schodiště ve druhém podchodu, které bude sloužit fotografům. Do poloviny už dospěla montáž mobilní tribuny pro 8000 diváků, naváží se kontejnery do týmového kampusu, buduje se zázemí pro pokladny a také osvětlení. 

Práce se nezastaví ani začátkem ledna. Zbývá totiž ještě dodat nábytek do Office budovy a také se začnou stavět VIP stany.   
Velký zájem provází i internetový předprodej vstupenek. Některé sektory na tribunách jsou už vyprodány.
(Visited 4 times, 1 visits today)