Špindl chystá rekordně rychlé zasněžování a novou vyhřívanou šestisedačku

Nové lanovky nabídnou lyžařům větší komfort

Špindlerův Mlýn přivítá letošní lyžaře zcela novou lanovkou na Pláně. Starou čtyřsedačku nahradí moderní vyhřívaná šestimístná lanovka s bublinou proti nepříznivému počasí. „V dolní stanici bude moderní nástupní pás, který zvýší bezpečnost a pohodlí lyžařů při nastupování. Nástupní prostory budou nyní na úrovni terénu, takže lyžaři dojedou přímo k lanovce a nebudou muset využívat vysuté nástupiště jako doposud. Se stavebními pracemi postupujeme podle plánu. Pomocí těžkotonážního vrtulníku jsme již celou trasu osadili novými podpěrami a roste horní i dolní stanice. Po jejich dokončení nainstalujeme hlavní pohon lanové dráhy, položíme dopravní lano a provedeme jeho záplet. Následně pak začneme postupně nasazovat nové šestimístné sedačky. Lanovku slavnostně spustíme v rámci tradičního Špindl Ski Openingu 11. až 13. prosince,” uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že starou čtyřsedačku chce areál kompletně repasovat a umístit na Horní Mísečky, kde jsou nyní dva vleky s kotvou. Areál tak nabídne lyžařům větší komfort.

Nejvíce kilometrů sjezdovek i nejrychlejší zasněžování

Skiareál Špindlerův Mlýn nabídne i v nadcházející zimní sezóně nejvíce sjezdovek v jednom středisku z celé České republiky. K dispozici bude 25 kilometrů denně upravovaných tratí. Lyžaři se nemusejí obávat ani zimy bez sněhu. Investice za více než 210 milionů korun zahrnuje i další modernizaci umělého zasněžování, kterou středisko odstartovalo již loni. „Na červené sjezdovce na Svatém Petru jsme instalovali moderní sněžné sprchy, které nám umožní zprovoznit lyžařské svahy v nesrovnatelně kratším čase v porovnání s běžnými sněžnými děly. Areál tak bude pod sněhem ještě dříve než kdykoli předtím,” sdělil Čeněk Jílek. Nové místo získala ve Svatém Petru i dětská lyžařská zóna. V prostoru za dvojsedačkou tak vznikne jedna z největších a nejmodernějších lyžařských školek v Čechách. Návštěvníci se mohou opět těšit i na oblíbený Fresh Track – ranní lyžování na manšestru zakončené bohatou horskou snídaní. Pro velký úspěch jej bude možné nově absolvovat také na Medvědíně.

GOPASS a výhodnější lyžování

Kvůli lepší orientaci lyžařů Skiareál ruší tzv. “superhlavní” sezónu během Vánoc a Nového roku. Zimní období tak bude rozděleno na “První sníh” do 24. prosince, “Hlavní sezónu” od 25.prosince do 14. března a “Jarní lyžování” od 15. března. „Nejvýhodnější ceny skipasů zajistí členství ve věrnostním klubu Gopass, který jsme zavedli již v loňském roce. Systém umožňuje pohodlný a rychlý nákup permanentek v e-shopu www.gopass.cz přímo z domova, navíc za výhodnější ceny než na pokladnách areálu. Lyžaři pak mohou jít se svým skipasem rovnou k lanovce, vyhnou se jakýmkoliv zdržením a frontám u pokladen,” přiblížil věrnostní program Čeněk Jílek s tím, že karta Gopass přináší členům i řadu dalších výhod a slev například za občerstvení, půjčovny vybavení a další služby. Skiareál navíc plánuje průběžné zasílání akčních nabídek na skipasy, a to mnohdy i s více než padesátiprocentní slevou, které budou členové Gopassu dostávat do svých mailových schránek. Členství v klubu je přitom zcela zdarma, stačí jen registrace na www.gopass.cz a nákup karty za zálohu 50 korun. 

Nové ceny skipasůPohled na horní stanici lanovky na Pláně, kterou letos promění nová lanovka

Za celodenní skipas v hlavní sezóně zaplatí lyžaři přes Gopass 790 korun. Pokud nechají nákup až na pokladnu ve středisku, připlatí si 60 korun. V okrajových sezónách za něj zaplatí online 690 korun, na pokladnách 730 korun. „Pro časté návštěvníky špindlerovských kopců bude nejvýhodnější celosezónní skipas. Nejvýhodněji ho pak zájemci pořídí v předprodeji právě přes Gopass. Levnější nebude ani v předprodeji na pokladnách. Dospělý za něj zaplatí devět a půl tisíc korun a může jej využít na všech sjezdovkách v celém Skiareálu Špindlerův Mlýn. Předprodej sezónek začne v e-shopu pátého listopadu,” informoval René Hroneš, marketingový a obchodní ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Výhodnější lyžování opět nabídnou oblíbené skipasy nazvané “10 dní ze sezony” a “15 dní ze sezony”, se kterými může návštěvník lyžovat jakýchkoliv deset nebo patnáct dní v sezóně, aniž by tyto dny musely jít za sebou. Využívají je většinou lyžaři, kteří se do Špindlu rádi vracejí v průběhu celé zimy a nemusejí si tím pádem při každé návštěvě kupovat nový skipas. I tyto zvýhodněné skipasy nakoupí zájemci nejlevněji přes gopass.cz. Dospělý za desetidenní zaplatí 6 400 korun a v předprodeji na e-shopu 6 tisíc korun, za patnáctidenní 8 500 korun a v předprodeji 8 100 korun. Celodenní lyžování pro dospělého tak s těmito sezónními skipasy zakoupenými v předprodeji vyjde na 600 nebo dokonce na 540 korun. „I v nadcházející zimní sezóně u  nás bude stále platit juniorské jízdné až do osmnácti let a všechny děti do šesti let lyžují ve Špindlu zcela zdarma. Pokračujeme i s populárním rodičovským skipasem, který si mohou partneři střídat při hlídání dítěte. Zdarma budou všem samozřejmě k dispozici i parkoviště u lanovek a skibusy v rámci celého střediska,” dodal René Hroneš.

 

(Visited 13 times, 1 visits today)