Startuje Ski Serie Masters

Ski Serie Masters už je dlouhé roky oblíbeným podnikem jak mezi lyžující veřejností, která si chce prostě vyzkoušet, jaké to je lyžovat v brankách, tak v řadách bývalých aktivních závodníků. Důkazem vysoké popularity tohoto podniku budiž fakt, že v loňské sezoně se alespoň jednoho závodu zúčastnilo okolo 300 závodníků!

Díky samostatnému hodnocení v rámci jednotlivých věkových kategorií si může každý lyžař ve startovním poli najít sobě rovné soupeře. Na zvážení jak pak otázka, zda se do bran pustíte pouze v rámci jednoho dne či víkendu, nebo se budete se soupeři utkávat pravidelně po celou zimu a soutěžit tím pádem také o co nejlepší umístění v celkovém hodnocení seriálu. Druhou z variant může řada hobby závodníků snadno shledat vysoce atraktivní, neboť program Ski Serie Masters už v současnosti zahrnuje všechny disciplíny alpského lyžování. Kromě slalomu a obřího slalomu se tedy uskuteční dokonce i závody v super G a ve sjezdu. A kde jinde si můžete zajet měřený sjezd?

Rivalita na startu, kamarádství v cíli

Řada borců závodících v seriálu Ski Serie Masters se vzájemně zná už mnoho let, někteří společně závodili třeba ještě v mládežnických kategoriích. Pod sjezdovkou si vždy mají co říct a ani tvrdé boje o desetiny zpravidla neruší přátelskou atmosféru těchto lyžařských setkání. Za dlouhá léta pořádání masters závodů na českých horách se v jednotlivých věkových kategoriích zformovaly skupiny závodníků velmi podobné výkonnosti, a tak souboje o přední umístění často nepostrádají napětí. “Masters závodníci se nikdy nemusejí dlouho hecovat k tomu, aby na sjezdovce nechali duši,” upozorňuje napůl vážně organizátor Ski Serie Masters Šimon Mastný.

Vyrážíme na Moravu

Jestliže doposud se boje v rámci Ski Serie Masters odehrávaly především na svazích Jizerských hor, Krušných hor a Šumavy, novinkou právě startující sezony budou dva závody uskutečněné na Moravě. Masters závodníky s nadšením přivítá Vrbno pod Pradědem a populární areál Annaberg v bezprostředním sousedství obce Andělská hora (okres Bruntál). Pro závodníky ze západních a středních Čech bude taková cesta do Jeseníků jistě představovat pěkný výlet, organizátoři série ale všem závodníkům z Moravě vzdálenějších koutů republiky dodávají kuráž a podporují jejich rozhodnutí cestovat za závoděním i stovky kilometrů: “Naši partneři z moravských středisek jsou zkušenými organizátory a v každém případě závodníky se srdcem na správném místě. Závody na Moravě bývají vždy hezkým zážitkem i proto, že mívají neopakovatelnou atmosféru,” těší se Šimon Mastný. Zahrnutí Annabergu a Vrbna p. P. do Ski Serie Masters je jednoznačně reakcí na narůstající popularitu seriálu na východě České republiky. A mohou-li chlapi od Ostravy jezdit na závody do jizerek, pak budeme i my ostatní rádi cestovat směrem opačným.

(Visited 4 times, 1 visits today)