Strachová nejrychlejší v kombinačním slalomu!

Devátá příčka v kombinaci vypadá jako docela slušný výsledek, ale vždy je dobré se podívat, kdo skončil před naší závodnicí a koho porazila. Určitě v náš neprospěch překvapila zatím málo známá Ragnhild Mowinckel z Norska (6. místo) a do značné míry i Švýcarka Gisinová (5. místo). Té se mimořádně povedl slalom, jinak je to hlavně vynikající sjezdařka. Skalp Gutové, Görglové či M. M. Gagnon potěší, ale je třeba vidět, že v případě těchto zvučných jmen jsou za ním výpadky ve slalomu. Nicméně na kdyby se ve sportu nehraje, Šárka Strachová je porazila.

Je nad slunce jasné, že Šárce chybělo, respektive přebývalo pár desetinek ve sjezdu. V něm na nejrychlejší soupeřku ztratila bez dvou desetin téměř 4 sekundy. Na stupně vítězů přitom v celkovém součtu ztratila jen 1, 45 s. Kde je ušetřit? Při takto výborně zajetém slalomu zejména na dlouhých lyžích. Na těch to v Česku nejlépe umí Klára Křížová, která v kombinaci také startovala a ve sjezdu byla právě o tu vteřinku a půl rychlejší než Strachová. Ve slalomu se ale neprosadila a celkově obsadila až 19. místo.

Vítězkou kombinace se po velkém boji stala Němka Maria Hoefl-Rieschová, druhá skončila Rakušanka Hospová a stříbro brala poněkud překvapivě Julia Mancuso z USA. Ta byla po sjezdu v čele pořadí, ovšem náskok jí v boji s vynikajícími slalomářkami na medaili papírově neměl stačit. Tina Maze ale slalom pokazila, Mancusové se naopak nad očekávání povedl, a tak bronz slavila Američanka. Veteránka Hospová je jednou z nejvšestrannějších lyžařek současnosti, proto se s ní v kombinaci vždy počítá. Hoefl-Rieschová obhájila zlato z olympiády ve Vancouveru. 

Berme tedy výkon Šárky Strachové v superkombinaci hlavně jako příslib pro závod ve slalomu speciál. Tam budou samozřejmě na startu vedle Rieschové, Mazeové a Kirchrasserové ještě další mistrině krátkého oblouku, ale nejlepší slalomový čas z kombinace by měl Šárku povzbudit. Zase je mezi nejlepšími a musí se s ní počítat v bojích o ta nejvyšší umístění.

Foto: AGENCE ZOOM

(Visited 1 times, 1 visits today)