Světový pohár FIS Masters Cup opět v Peci pod Sněžkou

Historie konání FIS Masters Cup v Peci sahá až do roku 2008. Závodů se účastní muži i ženy ve věku od 30 let v kategoriích odstupňovaných po 5 letech. V letošním ročníku se očekává účast minimálně 200 závodníků z více než 17 zemí světa včetně silného domácího zastoupení. Na seznamu najdeme i závodníky z exotických zemí, jako je Chile, Austrálie nebo Kazachstán. Přijedou i Američané, ale hlavně Evropané, a to včetně Řeků, kteří zde měli v loňském roce premiéru. Dorazit by mohl i Peter Schröcksnadel, prezident Rakouské lyžařské asociace, dále Stafano Arnhold, nový předseda Sub Committe FIS Masters či Rolando Galli, hlavní organizátor Mistrovství světa Masters v Abetone v Itálii 2015. A v roli nejvýše postaveného rozhodčího a technického delegáta FIS se letos představí další z legend českého lyžování – vítěz prestižního závodu v kombinaci v Kitzbühlu v roce 1981 Bohumír Zeman.

Hlavním zázemím pro závodníky i organizátory bude letos opět hotel Horizont. V sobotu večer, 7. 3. 2015, zde pak proběhne slavnostní vyhlášení výsledků slalomu a společenská párty. „V hotelu Horizont máme vše, co potřebujeme, pod jednou střechou, dostatečnou ubytovací kapacitu, kvalitní gastronomii i moderní sport a wellness centrum. Oceňujeme však hlavně tradičně vstřícný přístup managementu i zaměstnanců hotelu,“ říká Iva Kárníková, předsedkyně organizačního výboru FIS Masters Cupu. 


FIS Masters Cup

Světový pohár FIS Masters Cup je soutěž pořádaná zejména v Evropě a v Severní a Jižní Americe, které se pravidelně účastní okolo 10.000 aktivních závodníků z celého světa. Účastníci musí být ve věku vyšším než 30 let a být platnými členy příslušné národní lyžařské asociace, která je řádným členem FIS. Většinou jde o bývalé lyžařské reprezentanty a špičkové závodníky, proto jsou závody FIS Masters divácky velmi populární.

(Visited 6 times, 1 visits today)