Úvodní svěťák v Levi: Válcují nás Slováci!

V sobotním závodě žen vybouchla Šárka Strachová. Nepostoupit veslalomu do druhého kola, to se mistrini světa a olympijské medailistcenestávalo ani v uplynulých letech, která už byla pro nejlepší českoulyžařku výsledkově skoupá. Ale jak je vidět, může být ještě hůř. V Levi sejasně ukázalo, že by se patnáctá místa měla spíš cenit, než nad nimilamentovat. V současné konkurenci totiž nejsou totiž pro nikoho samozřejmostí.Dál tápe Aubertová, Stieglerová, špatně zajela Mielzynski i Barthetová, vypadlaSchildová. Netápe Shiffrinová, ta určitě ne.

Ale jiným lyžařkám se ve Finsku až nečekaně zadařilo. Zařadila sek nim i za Česko závodící Slovenka Martina Dubovská, která se v Levidočkala vůbec prvních bodů ve Světovém poháru. Dočkala vlastně není ten úplněsprávný výraz, svěťákové body totiž čekáním do klína nikomu nespadnou. Dubovskási je tvrdě vybojovala, a to zejména vynikajícím první kolem, kdy se do top 30protlačila se startovním číslem 64. Mimochodem, pouhých pět setin dělilo odstupňů vítězů osmnáctiletou Rakušanku Christinu Agerovou startující s číslem53. Mladá Rakušanka jela v Levi svůj první svěťák v životě!

Že se na české závodníky výkonnostně dotáhl slovenský mladík AdamŽampa už není žádnou novinkou. Svoje starší, zkušenější a kdysi lepší kamarádydnes Žampa zajíždí pravidelně, navíc už je nedělí setiny sekundy. Češiv Levi druhé kolo nejeli, Slovák Žampa ano a celkově obsadil skvěloučtrnáctou příčku. No nic, tak jako jsme vždy všichni přáli úspěchy VeroniceZuzulové, budeme je nyní určitě přát i Adamu Žampovi. V jeho případě a takév případě Martiny Dubovské budeme věřit, že jsou výsledky z Levipředzvěstí dobré formy a třeba průlomové sezony, v případě našich si napomoc povoláme přísloví o tom, že jedna vlaštovka jaro nedělá, tím spíš napodzim, a není tedy třeba panikařit.

Více informací, fotek a bezva videí najdete na nových stránkách Mezinárodnílyžařské federace www.fis-ski.com

Výsledky slalomů v Levi:

1. Mikaela Shiffrin 2.Maria Hoefl-Riesch 3.Tina Maze

… 27. Martina Dubovská

1. Marcel Hirscher 2.Mario Matt 3.Henrik Kristoffersen

… 14. Adam Žampa

(Visited 4 times, 1 visits today)