V Bedřichově se bude závodit při svíčkách

Druhý ročník velké lyžařské exhibice uvidí diváci nočních sprinterských závodů v jizerskohorském Bedřichově. Jen tři dny před koncem letošního roku, konkrétně 28. prosince 2013, bude tamní stadion svědkem lyžařského klání, při kterém se za svitu svíček a loučí utkají amatérští běžci na lyžích s našimi největšími hvězdami bílé stopy. Sprinty jsou první zástavkou třídílného seriálu netradičních závodů, které pořádáme s podporou firem Atomic a Salomon. 

Závod, který jinde nezažijete

Postavit se do stopy po bok Dušana Kožíška, Aleše Razýma a dalších může doslova každý, kdo si chce užít netradiční atmosféru nočních lyžařských závodů a zároveň si věří na zvládnutí 900 metrů dlouhého okruhu s dvojicí terénních nerovností a zatáček. Při loňské premiéře tohoto závodu zařazeného do třídílného seriálu přivítali bedřichovští organizátoři téměř kompletní českou sprinterskou špičkou spolu s desítkami hobby závodníků z celé České republiky. Ti všichni byli následně svědky opravdu podařeného lyžařského klání s množstvím napínavých okamžiků a nečekaných zvratů. Závodit v noci je samozřejmě něco úplně jiného než se pustit do stopy za bílého dne, o čemž se přesvědčil i největší favorit loňské bedřichovské premiéry Dušan Kožíšek. Toho ve finále rozdílem třídy porazil jeho týmový kolega z liberecké Dukly Honza Bartoň a náš nejlepší sprinter mu tak letos rozhodně bude mít co oplácet.

Pokud vše půjde podle plánů našich reprezentantů, máme předběžně slíbenou účast obou našich sprinterských hvězd Dušana Kožíška i Honzy Bartoně a vedle nich samozřejmě přihlášky mnoha amatérů z řad hobby lyžařů. V ženské kategorii se na startu určitě objeví před rokem stříbrná Zuzana Kocumová, Karolína Bícová a další. Navíc přihlásit do závodu (i když za zvýšené startovné) se je možné i na místě, takže i pro nás bude překvapení, kdo nakonec na stadion zavítá. “ Start kvalifikace je naplánován na 18:00, registrace v prostoru startu a cíle se uzavírá půl hodiny před ní.

(Visited 1 times, 1 visits today)