V Chuchli se zase bude běhat na běžkách, otevření areálu se blíží

„Jsem ráda, že jsme připraveni realizovat projekt SkiPark Velká Chuchle už počtvrté v řadě. V půjčovně je více než 100 párů lyží a 130 párů běžeckých bot. I během zimy 2014/15 budeme realizovat velmi oblíbené programy pro školy a půjčovnu zdarma pro seniory,“ řekla úvodem Kateřina Neumannová, olympijská vítězka, mistryně světa v běhu na lyžích a spoluorganizátorka projektu. Dále dodala: „Aktuálně nám počasí nedovoluje zasněžovat, ale moderní technika je vyzkoušená a připravená k výrobě sněhu. I v předchozích sezónách jsme otvírali až v lednu, tak doufám, že tomu tak bude i v této sezóně. I během loňské zimy, kdy byly i na horách katastrofální podmínky, jsme lyžovali skoro 5 týdnů.“

Na projektu se velkou měrou podílí Magistrát hl. m. Prahy a městská část Praha 5. Finanční prostředky jsou využívány na technické zajištění výroby sněhu, provozní náklady a programy pro školy, které jsou pro žáky a jejich doprovod zdarma.V areálu jsou plánovány i závodní akce. Novinkou je Kryatlon, který kombinuje plavání ve Vltavě, běh a jízdu na lyžích. Vzhledem k termínu konání 1. února 2015 je zřejmé, že je to závod pro otužilce. „Čistě lyžařskou akcí bude již tradiční Pražský pohár, který se bude konat 4. února 2015,“ řekl Martin Dvořák, který zajišťuje provoz areálu a organizaci závodů.

Lyžařská trať vznikne v areálu dostihového závodiště CONSEQ PARK Velká Chuchle v případě optimálních klimatických podmínek (minimálně -3 °C a méně) a za použití technického sněhu, který se bude vyrábět přímo na místě. K zajištění krátkého okruhu je zapotřebí aspoň 3 dny mrazivého počasí.

V závislosti na klimatických podmínkách bude délka okruhu přibližně 250 – 1 000 metrů a šířka 6 metrů. Trať bude denně strojově upravována pro klasický styl i pro bruslení a v případě dostatečné přírodní sněhové pokrývky se okruh prodlouží. Ve večerních hodinách bude trať osvětlena. Pro návštěvníky je díky zázemí dostihového závodiště přichystáno 600 míst k parkování, převlékárna a možnost občerstvení v bufetu.

(Visited 1 times, 1 visits today)