Ve sprintu Tour de ski bodovali Nývltová a Jakš

"Dopadlo to podle očekávání, bohužel. Budu potřebovat útočit v dalších závodech, to je klasika," uvedl. Nejlepší z českých lyžařů tak byla 25. Eva Nývltová, která se dostala až do čtvrtfinále a celkově se posunula už na 23. příčku.
Po finálovém pádu Northuga, kdy zablokoval i Colognu, se nacpalo na první čtyři pozice ruské kvarteto v čele s Krjukovem. Do vedení se ale vrátil Northug, protože lídr Teichmann zapadl v kvalifikaci a klesl na osmou příčku.

Také Jiří Magál ve sprintu nabral, zajel poslední čas a patří mu aktuálně 63. pozice. Pouze Martin Jakš postoupil 24. časem do čtvrtfinále, kde vypadl. "Sprinterské body beru. Byl jsem spokojený s kvalifikací. V rozjížďce už míň. Moc jsem je objížděl. Měl jsem zůstat vzadu a vyvézt se dovnitřku. Pak už mi nezbyly síly do závěrečného kopce." 

V celkovém pořadí je Jakš 28., ale za vysněnou elitní desítkou zaostává jen 38 vteřin. "Prolog jsem chtěl zajet líp, abych měl lepší pozice do stíhačky. Musel jsem dojíždět, což se povedlo, ale pak když za to vzali, síly chyběly. Z pohledu celkového pořadí to nevypadá tak špatně, ale každý závod může rozhodnout. Nesmí se zaváhat, nide nepropadnout a pak se uvidí, jak zbydou síly. Bude to těžší a těžší, bude to bolet. Už zítra, jestli zůstane takové počasí," předpovídá.Jelo se v hustém dešti na těžké trati. "Pocitově to nebylo nic moc. Do čtvrtiny trati jsem se nemohl srovnat. Možná se to stává v euforii po startu, jak moc chci pospíchat. Pak to šlo líp," komentoval ještě Bauer silvestrovský podnik na svém twittru. "Žádnou tragédii z toho nedělám. Jen doufám, že ještě silnější déšť a teplo na zítra nevyjde. Ve skiatlonu se rozdělují bonusové vteřiny pro prvních deset. Trať v Oberstdorfu nedoznala změn. Na skejt je rovinatější s jedním větším kopce. Nenahrává únikům, bude potřeba pohybovat se vepředu a hlídat si nástupy na prémie. Jedeme dál," nevzdává se.

Trenér českých žen Jiří Šimůnek oceňuje výkony Nývltové: "Podle pořadí jede na loňské úrovni (tehdy skončila 19.), ale teď je tu silnější konkurence. Doufám, že vydrží zdravá, to umístění okolo dvacítky je vynikající." Druhá z týmu Ivana Janečková byla dnes 67. a zatím se drží 54. "Pro ni tour začíná až zítra (skiatlon na 5+5 km), protože klasika a sprinty, to prostě nejsou její tratě. Přitom klasickou desítku nejela vůbec špatně." A jak vidí rozložení sil v boji o prvenství? "Pokud dá někdo na klasickém sprintu Björgenové půlku stadionu, jezdí jinou ligu. V této formě je neporazitelná," smekl před třetím triumfem Polky Kowalczykové.
Byť dnes zůstává lyžařská karavana bez přesunu v Oberstdorfu, na silvestrovské oslavy to nevypadá. "Lukáš (Bauer) už tady zjišťoval, jaké máme košile na večírek," usmíval se Jakš. "Já si ani žádnou nebral. Vezmu si jen na večeři kalhoty místo tepláků, aby to mělo lepší atmosféru. Popřejeme si a půjdeme spát. O půlnoci nás asi probudí, ale na přípitky to nevidím. Každý si hlídá všechny detaily." Kouč žen Šimůnek se jen usmál:  "Jsme všichni tak stahaní, že v deset je každý rád, že leží. Vidím to na popřání u večeře, na popíjení tady nikdo nemá ani pomyšlení."
(Visited 1 times, 1 visits today)