Vinařsko-lyžařské safari v Alta Badii

Čtyři horské chaty budou zasvěcené čtyřem slavným vinařským oblastem:  Valle Isarco, Merano – Valle Adige  – Val Venosta, Bolzano a Bassa Atesina – Oltradige.  Ochutnávky, organizované Turistickou kanceláří  Alta Badia  ve spolupráci s vinařským konsorciem Alto Adige, proběhnou v chatách Club Moritzino, Bioch, Col Alt a Punta Trieste. Lyžaři se budou moci od jedné k druhé chatě přesunovat na lyžích a jako doprovod budou k dispozici slavné lyžařské osobnosti – bývalí členové italského lyžařského týmu Kristian Ghedina, Much Mair, Kurt Ladstätter a Werner Perathoner, sponzorovaní BMW.  Také oni budou testovat nejlepší vína z Jižního Tyrolska.  Lístek na každou ochutnávku bude stát 15 euro a získat ho můžete v každé ze zúčastněných chat. Hlavně potom buďte opatrní při lyžování!
Požitkáři, kteří rádi spojují lyžařské zážitky s dobrým jídlem a pitím, se mohou také připojit k další akci, která v lyžařské oblasti Alta Badia probíhá non stop po celou zimní sezonu. V deseti vybraných horských chatách vám připraví nějakou specialitu, kterou pro ně navrhl jeden ze šéfkuchařů, pyšnících se hvězdičkami od Michelinu, působících ve slavných restauracích nejen v Itálii, ale třeba v Mnichově, Kitzbühelu nebo Svatém Mořici. Sami jsme jednu z michelinských pochoutek ochutnali v restauraci s ladinským názvem Ütia I Tablá. Připravili pro nás pečené vepřové koleno s polentou a kořeněnou rajčatovou omáčkou. Přiznávám, že jako dvě dámy, snažící se o štíhlou linii, jsme s obrovským pečeným kolenem na talíři vypadaly dost exoticky. Ale dobré to bylo.
Pro jarní návštěvu Alta Badie využijte cenově výhodné nabídky nazvané DOLOMITI SUPER SUN, která je platná od 19. března do 10. dubna. V této době získáte ve vybraných hotelech ubytování na 7 dnů za cenu 6 a také skipas na 6 dnů za cenu 5 dnů. Také v lyžařská škole zaplatíte za 4 dny jako za 3.
Více informací na www.altabadia.org

(Visited 2 times, 1 visits today)