Vonnová chce závodit s muži. Dostane ale povolení od FIS?

Americká sjezdařka Lindsey Vonnová (1984) by ráda v nadcházející sezoně změřila síly s mužskými soupeři. Majitelka rekordního počtu 77 prvenství ve Světovém poháru navrhuje, aby toto interesantní klání proběhlo v listopadu v kanadském Lake Louise. A soutěžilo by se v její parádní disciplíně – sjezdu.

„Je to něco, co chci zažít. Když mohu s muži trénovat a jezdím s nimi na stejné úrovni, tak proč bych si s nimi nemohla zazávodit?“ vysvětlila čtyřnásobná vítězka Velkého křišťálového glóbusu za triumf v celkovém pořadí Světového poháru.

„Ráda jsem v pozici, kdy jsem tlačena k tomu předvést doslova své maximum.“

Před pěti lety se Vonnová vytasila s podobným nápadem, leč Mezinárodní lyžařská federace se tehdy postavila proti. I tentokráte zaznívají zevnitř federace hlasy, že se jedná o kontroverzní myšlenku. “Jde o s napětím očekávané téma, které rozděluje zástupce FIS,” uvedla federace na svém webu. Návrh nejprve projedná výkonný výbor, který zasedne v tomto týdnu. Na základě jeho doporučení se pak bude řešit další postup v celé věci.

„Pro propagaci našeho sportu by takový závod byl skvělou reklamou. Navíc všichni muži tvrdí, že je nejspíš neporazím. Tak v čem je problém?” dodala královna rychlostních disciplín, jejímž hlavní motivací je start na únorových olympijských hrách v korejském Pchjongčchangu. Minulé Hry totiž musela olympijská šampionka ze sjezdu z Vancouveru 2010 vinou zranění vynechat.

Downhill in Chile

Weeeeeeeeeee!!! I LOVE MY JOB!!!!! ❤️?? #LVeclipse lol

Zveřejnil(a) Lindsey Vonn dne Pondělí 18. září 2017

V přípravě na letošní sezonu se jí zatím zdravotní komplikace vyhýbají, čerstvě má za sebou povedený tréninkový pobyt v Chile. Jak si tam užívala lyží, prozradilo i toto video na jejím facebookovém profilu.

navigate_before
navigate_next
(Visited 13 times, 1 visits today)