Vrcholné zážitky na pěti tyrolských ledovcích

Letos se zde ovšem věnuje největší pozornost vrcholným kulinářským zážitkům: na Hintertuxském ledovci se v nové kráse zaskví horské hotely Tuxer Fernerhaus a Spannagelhaus. Na Stubaiském ledovci byl na Gamsgartenu vybudován obchod se sportovními potřebami a zároveň nové gastronomické zařízení. Atrakcí tohoto skiareálu je nejprudší sjezdovka Daunhill, která má sklon až neuvěřitelných 60 procent. V Söldenu v údolí Ötztal přivítá letos poprvé hosty úplně nová stylová restaurace na Gaislachkoglu. Pitztalský ledovec může návštěvníkům nabídnout nejvýše položenou kavárnu v Tyrolsku zvanou Café 3440, z níž se otevírá velkolepý panoramatický výhled. A na Kaunertalském ledovci se mohou pochlubit tím, že řadou bezbariérových nabídek dokáží připravit požitek z lyžování i pro osoby se zdravotním postižením. Stejně jako v minulých sezonách platí i tuto zimu na všech sjezdovkách pěti tyrolských ledovců s přírodním sněhem jeden skipas pod názvem "White 5".

Novinky na ledovcích a lyžařská permanentka do všech pěti lyžařských oblastí

Každý z pěti tyrolských ledovců má svá specifika, pořádá vlastní akce, poskytuje jiné panoramatické výhledy a přichází i s vlastními novinkami. V Söldenu v údolí Ötztal se v zimní sezoně 2013/14 otevírá vedle horní stanice lanovky Gaislachkoglbahn (otev­řené v roce 2010) ve výšce 3048 metrů nad mořem nová gurmánská restaurace a visutý most na vrchol. Na Stubaiském ledovci byla horní stanice lanovky Gamsgarten ve výšce 2620 metrů rozšířena o přístavbu, ve které je pavilon pod širým nebem, terasa na opalování a obchod se sportovními potřebami. Především pro náročné lyžaře je tu připravena nová lyžařská trasa Bildstöckljoch a nejprudší sjezdovka Daunhill podél čtyřsedadlové lanovky Daunjoch. Na Hintertuxském ledovci otevře v říjnu 2013 znovu své brány Tuxer Fernerhaus s restaurací s obsluhou, krbem a bezdrátovým připojením WiFi pro všechny hosty; také Spannagelhaus je od základů přestavěn a také v něm je vybudována nová restaurace s obsluhou. Na Kaunertalském ledovci vsadili vše na bezbariérové přístupy pro sportovce se zdravotním postižením. Kavárna Café 3440 v horní stanici lanovky Wildspitzbahn na Pitztalském ledovci nabízí hostům velkolepé výhledy do světa hor.

Kdo si letos obstará flexibilní skipas "White 5", může lyžovat na celkem 314 kilometrech sjezdovek na pěti tyrolských ledovcích. Permanentka "White 5" platí deset dní od 1. října 2013 do 15. května 2014. Její velkou výhodou je to, že se nemusí "vyjezdit" najednou, ale že ji lze využívat flexibilně. Tento skipas na všech pět tyrolských ledovců stojí 345 eur a bude k dostání od 1. října u pokladen všech pěti lanovek na ledovce.

Ve dne na sjezdovkách na ledovci, večer v ledovcovém hotelu

Pět tyrolských ledovců se stará také o dobu po dni stráveném aktivně na lyžích. Ledovcové skiareály poskytují ubytování v zařízeních všech stupňů náročnosti, od soukromého penzionu, útulného apartmánu až po hotel se čtyřmi hvězdičkami. Nejlepší možnosti ubytování v regionech tyrolských ledovců najdete na webových stránkách www.gletscherhotels.at. Všechna turistická zařízení nabízejí chutnou rakouskou kuchyni a také vhodný doplňkový a relaxační program. Nocleh v některém z ledovcových hotelů si mohou zájemci objednat online zároveň s permanentkou "White 5" do všech pěti ledovcových skiareálů.

  • www.gletscher.tirol.at

Loga_ledovce

(Visited 7 times, 1 visits today)