Vyhřívané vložky SIDAS … a mráz nemá šanci

Značka Sidas je expertem v oblasti anatomických stélek, nicméně se na trhu stále více prosazuje také s výrobky zajišťujícími teplo a sucho v lyžařských botách. Kvalita a ceněné know-how přenesené z prostředí zdravého obouvání se v případě tohoto francouzského výrobce pozitivním způsobem promítají také do segmentu vyhřívaných stélek, a to především ve smyslu kvality zpracování samotné vložky. 

 

Vše je ploché, nic nepřekáží 

Jak vlastně takové vyhřívané vložky fungují? Vlastně nejde o nic složitého, do stélky je zabudovaný plochý kabel, na něhož je v přední části – pod prsty – připojeno topné těleso. Umístěno je vespod vložky, je zcala ploché a nemůže vám v botě nijak překážet. Také instalace vyhřívaných vložek do lyžáků je velice jednoduchá. Plochý kabel je z vložky vyveden na patě a přesně v tomto místě ho musíte protáhnout ven z vnitřní botičky. Dál, za achylovkou a lýtkem, už vede mezi vnitřní botičkou a skeletem. Hodně výrobců už své vnitřní botičky na prostrčení plochého kabelu v patě připravuje – v takovém případě najdete na botičce malý, kvalitně obšitý otvor. Pokud tam není, nebojte se jej ostrým nožem udělat. Jste-li jen trochu šikovní, botičce to nemůže ublížit. 

 

Na horní hranu lyžařské boty, v zadní části skeletu, je pak třeba uchytit baterie. Ty jsou vybaveny klipy, za něž lze baterie přichytit k velcro pásku vaší lyžařské boty. Můžete si ale přikoupit také o mnoho delší kabely, vést je v nohavici a baterii mít umístěnou třeba na pásku kalhot. U lyžování to však není příliš obvyklé, toto řešení je využíváno hlavně umísťujeme-li vyhřívané stélky do jiných než lyžařských bot. I to je pochopitelně možné. 

 

Jak to topí?

Vyhřívané vložky SIDAS rozhodně netopí tak, že by vás pálila chodidla. Přiliš velké teplo v lyžákách by vám ale udělalo spíš medvědí službu. “Může se stát, pokud venku není velká zima, že si v lyžákách zatopíte příliš, nohy se vám zpotí a následně vám bude chladno. S topením je třeba pracovat citlivě,” říká Tomáš Forman z českého zastoupení značky Sidas.

 

Sidas naštěstí umožňuje nastavovat produkci tepla na tři úrovně. Při letmém zkoušení neucítíte na nejnižší úrovni na chodidlech nic a de facto až při zapnutí ohřevu na nejvyšší úroveň můžete zřetelněji pocítit teplo. Zklamání ale není na místě, jak znovu říká Tomáš Forman: “S vyhřívanými vložkami určitě nejde o to, aby vás pálila chodidla. Vyprodukované teplo je sice mírné, ale spolehlivě zaručí, že vám ani při velkém mrazu na nohy nebude zima.”  

 

Nešetřete na bateriích

Jak známo, jakékoliv baterie mají za mrazivého počasí značně omezenou životnost. Toto se ale liší u různých tipů a kvalit baterií, proto se také velmi různí ceny výhřevných setů SIDAS kombinujících různé druhy baterií a vložek. Vždy samozřejmě záleží na tom, jak intenzivně si v třístupňové škále zatopíte. Chcete-li, aby vám baterie vydržely topit celý den, volte spíš slabší režim topení.

 

Všechny baterie lze ale jednoduše připojit do nabíječky a večer znovu dobít. Neváhejte se poradit s odborníky, jak baterie nejlépe dobíjet a skladovat! Jejich životnost tím můžete poměrně výrazně prodloužit, nebo naopak zkrátit.

 

  • Další informace o vyhřevných systémech a nabídky zvýhodněných setů vložek a baterií najdete na www.sidas.cz

 Příklad výhřevného systému SIDAS

 

Baterie Sidas PRO V2

Kompaktní, extra silná baterie Li-Ion 7,4 V, 1200 mAh se 3 úrovněmi nastavení intenzity tepla + robustní, odolné pouzdro + nabíječka na 220 V s mezinárodními redukcemi. Jednoduché použití: jediné tlačítko pro aktivaci a výběr úrovně intenzity tepla. Upevnění přímo na pásek suchého zipu lyžařské boty, nebo s pomocí přídavného suchého zipu

pro použití na jakoukoliv botu, případně s použitím EXTENSION CORD možnost upevnění na pásek kalhot. Baterie jsou kompatibilní se všemi ohřevnými vložkami SIDAS, výdrž baterie na nejnižší stupeň vyhřívání je až 8 hodin.

Doporučená MOC 5370,-

 

Vložky Volcano HEAT 

Předtvarovaná 3D vložka s integrovaným topným elementem v přednoží, kombinuje podporu v oblasti klenby pro stabilitu chodidla a tepelný komfort. Lze připojit ke všem bateriím SIDAS.

Velikosti: XS – S – M – L – XL – XXL

Doporučená MOC 1250,-

(Visited 15 times, 1 visits today)