Z Bodeho Millera je čtyřicátník. Vrátí se ještě na závodní svahy?

Z Bodeho Millera je čtyřicátník. Vrátí se ještě na závodní svahy?

Zdroj: U.S. Ski Team

Málokterý sjezdař se ještě za svou aktivní kariéru stal legendou. Americkému bombarďákovi Bode Milleru, který oslavil 12. října čtyřicátiny, se to podařilo. Svým lyžařským uměním a nekompromisním stylem “buď – anebo” se stal idolem sportovních fanoušků a pro popularitu sjezdového lyžování toho udělal tolik jako málokdo.

“Jeho způsob lyžařského vyjádření na kopci inspiroval miliony,” ocenil Bodeho přínos Sasha Rearick, šéftrenér americké mužské reprezentace. Od 5. února 2015, kdy se Miller naposledy představil v závodě – při pádu v superobřím slalomu na mistrovství světa na domácí půdě v Beaver Creeku si bohužel přeřízl šlachu pod kolenem na zadní straně nohy – čelí americký kouč častým dotazům médií, jak reálný je návrat této hvězdy do národního týmu.

Podle Rearicka má dvojnásobný držitel Velkého křišťálového glóbu za celkové prvenství ve Světovém poháru vždy dveře do amerického výběru otevřené. “Díky tomu, co dosáhl, si takovou příležitost rozhodně zaslouží,” dodal trenér s tím, že pokud by Miller chtěl znovu závodit, šanci naskočit do svěťáku mu určitě dá.

Comeback zahalený do mlhy

O Bodeho návratu na závodní svahy se spekulovalo zejména s ohledem na blížící se olympijské hry. Start na takovéto velké akci by byl pro Američana velkým lákadlem a ideální tečkou za jeho velmi úspěšnou kariérou, během níž se dokázal stát šestinásobným olympijským medailistou (včetně triumfu v kombinaci na ZOH 2010 ve Vancouveru), čtyřnásobným mistrem světa a vítězem 33 klání Světového poháru.

Bode Miller je zosobněním sjezdařského univerzála. Tak jako byli před ním Girardelli či Aamodt. Ve Světovém poháru i on dokázal opanovat závody ve všech pěti disciplínách!

“Muselo by se sejít dohromady hodně věcí,” prohlásil Miller letos v březnu v Aspenu na téma svého možného comebacku. “Čtyřicítka není zrovna vhodný věk na to závodit ve Světovém poháru. Ale moje tělo je právě teď v neuvěřitelně dobrém stavu,” pochvaloval si. Od té doby ticho po pěšině…

Znamená to, že Bode pojede do Pchjongčchangu už jen jako komentátor televizní stanice NBC? A že je tedy na spadnutí jeho oznámení o definitivním odchodu do lyžařského důchodu? Na jasnou odpověď si budeme muset zřejmě ještě několik měsíců počkat.

(Visited 2 times, 1 visits today)