Zkuste si s námi skicross na běžkách. Již tuto sobotu!

Závod v běžeckém skicrossu pro širokou veřejnost pořádáme již třetím rokem jako závěrečný díl naší série netradičních závodů v běhu na lyžích. A letos tomu nebude jinak. První březnovou sobotu se v Bedřichově v Jizerských horách sejdou všichni příznivci této atraktivní a mladé sportovní disciplíny, aby změřili síly na trati plné prudkých kopců, klopených zatáček, skoků a záludných esíček. Výjimečností tohoto závodu je, že se na startu potkávají profesionálové i úplní amatéři a měří síly jako rovný s rovným. "Dopoledne patří trať našeho závodu dokonce dětem, z čehož je jasné, že zúčastnit se může doslova každý," zve na závod náš redaktor a hlavní organizátor Dan Baran. Vítězné vavříny už ale pro každého rozhodně nejsou. V minulých letech dokázali ve našem crossu zvítězit pouze dva muži Dušan Kožíšek a Ladislav Rygl. V ženské kategorii pak na triumf čeká i taková lyžařka jako Zuzana Kocumová, letos průběžně vedoucí žena Atomic&Salomon SKImagazín TOUR, loni stříbrná a rok před tím bronzová.

Účast těch vůbec nejlepších lyžařů v našich závodech nás samozřejmě těší – ale zároveň téměř znemožňuje zvítězit amatérům, proto jsme se pro letošek rozhodli zavést ještě kategorii hobby pro neprofesionální běžce. Na ceny v celkové hodnotě přes 100 000 korun tedy mohou dosáhnout i amatéři. Průběh závodu bude takový, že po kvalifikaci budou závodníci nasazeni do rozjížděk po čtyřech, ze kterých vždy dva nejrychlejší postoupí do dalších jízd. Pořadí amatérů se bude vyhodnocovat až dodatečně.

Podrobné informace o seriálu i o jeho posledním klání – běžeckém crossu – najdete tradičně na http://tour.skimagazin.cz. Start je v sobotu 2. března 2013 ve 13:30 hodin. Přihlásit se můžete i na místě v dopoledních hodinách.

3. závod Atomic&Salomon SKImagazín TOUR

Seriál netradičních závodů v běhu na lyžích 

  • SKImagazín cross
  • 2. března 2013
  • Bedřichov v Jizerských horách
Časový plán dne
  • 8:00 – 12:00 prezentace na místě, v prostoru stadionu
  • 9:00 – start krajského poháru žactva
  • cca 13:00 – start kvalifikace SKImagazín crossu
  • cca 13:30 – start finálových bojů SKImagazín crossu
  • cca 16:00 – vyhlášení výsledků 

(Visited 6 times, 1 visits today)