15. innogy SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2023 vyhrál Tomáš Sobotka

15. innogy SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2023 vyhrál Tomáš Sobotka

Foto: Ota Mrákota

15. ročník sportovního klání, které spojuje dvě disciplíny, lyžování a golf, se uskutečnil 1. až 2. dubna 2023 „na červené“ ve Skiareálu Špindlerův Mlýn a na golfovém hřišti Golf & Spa Kunětická Hora. Sobotní ráno ve „Špindlu” připravilo pro závodníky deštivé počasí a náročnou trať. „Letošní zima nám připravila více jak šedesát deštivých dnů, ale tradiční závod mistrovství republiky ve SKI&GOLF, je pro nás posledním velkým závodem na konci zimní sezony,“ řekl René Hroneš, ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Lyžařské závody proběhly v šesti kategoriích – MASTER II., MASTER I., WOMEN, JUNIOR, MID, MAIN. Závod, v kategorii WOMEN, ovládla a obhájila talentovaná Julie Knoblochová a mužům kralovali Tomáš Sobotka, Tomáš Rada a Adam Provazník. Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže.

Titul absolutního vítěze v Mistrovství ČR v kombinaci SKI&GOLF získal poprvé Tomáš Sobotka (Junior), který potvrdil vynikající výkon na lyžích (37,17 s) i na golfu velmi slušným výsledkem 79 ran a stal se celkovým vítězem. Nejlepší výsledek v golfu zapsal Vojtech Vala (MID) s výsledkem 78 ran. Výsledek 79 ran zaznamenali mimo celkového vítěze i Jiří Janda a Adam Provazník. „Rozhodovalo se opravdu až na 18. jamce,“ upřesnil Adam Provazník. „Na květnové Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF do Rakouska se opravdu těším. Mám velkou radost, lyžařská část se mi povedla, přestože jsem poprvé vyzkoušel lyže KÄSTLE. Golf byl dlouho vyrovnaný, představovali jsme si, že zahrajeme v lepších číslech, ale silný studený vítr nám nedal šanci,“ hodnotil Tomáš Sobotka.

Tomáš Sobotka
Foto: Ota Mrákota

Letošní ročník byl ve znamení velmi vyrovnaných výsledků, v kategorii WOMEN potvrdila roli favoritky Julie Knoblochová. Kategorii MAIN vyhrál Adam Provazník. V kategorii MASTER I se radoval Jiří Janda a v kategorii MASTER II zvítězil Josef Novák. V kategorii MID zvítězil Jan Schovánek. Celkové výsledky najdete na www.czgp.cz nebo www.skigolf.cz.

Vítězové innogy SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2023

  • Kategorie WOMEN: Julie Knoblochová 168,08; Sára Svinková 169,3; Darina Jettmarová 191,58
  • Kategorie MASTER I: Jiří Janda 173,76; Petr Jirásek 176,7; Martin Beránek 178,32
  • Kategorie MASTER II: Josef Novák 176,44; Pavel Zavaďák 191,8; Petr Svinka 194,04,
  • Kategorie MID: Jan Schovánek 165,98; Dalibor Manďák 168,58; Martin Škopek 174,24
  • Kategorie MAIN: Adam Provazník 158,06; Tomáš Rada 158,54; Kamil Klejna 172,88
  • Kategorie JUNIOR: Tomáš Sobotka 153,34; Matyáš Jirásek 183,46; Alan Pátek 210,14
Julie Knoblochová
Foto: Ota Mrákota

Vítězové jednotlivých kategorií budou reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa SKI&GOLF v rakouském Kaprunu na začátku května.

Dlouhodobě je největším partnerem mistrovství skupina innogy. „Máme rádi vždy výjimečné, jedinečné a zároveň odvážné akce, proto jsme už léta partnerem českého mistrovství Ski and Golf. Je to pro nás skvělá možnost pro bilancování uplynulé lyžařské sezóny, kdy vždy hodnotíme náš projekt innogy – energie českého lyžování, jehož součástí je podpora lyžařské veřejnosti a systematická péče o bezpečnost lyžařů v jednotlivých lyžařských areálech. Pomyslně a symbolicky tento víkend ukončíme veškeré letošní lyžařské aktivity a s prvními drivy na zdejším hřišti otevíráme golfové jaro. Letošní zima přála energetickým úsporám a na lyžaře tolik nepamatovala. To je v době energetické krize určitě dobře. Snad i na jaře bude trend úspor energií nadále pokračovat, což vůbec nebude bránit veškerým golfovým a dalším sportovním aktivitám,“ uvedl Martin Chalupský, ředitel komunikace skupiny innogy.

„Skvělá parta lidí, letos jsme opravdu měli náročné podmínky, jak na sobotním lyžařském závodě, tak i v neděli nás potrápil studený vítr na golfu. Máme velikou radost, že se opět rozrostl počet nových tváří a nová konkurence. Bavily nás i vyrovnané výsledky. A samozřejmě Tomáš Sobotka bude velkou posilou reprezentačního týmu v Rakousku,“ doplnil Ladislav Bien z pořádající agentury Czech Golf Production.

Termín 16. ročníku innogy SKI&GOLF Czech Championship 2024 je plánován na 5. až 6. dubna 2024.

Autor: Czech Golf Production

 

(Visited 75 times, 1 visits today)