Aplikace Rouvy vstupuje do české závodní cyklistiky

Aplikace Rouvy vstupuje do české závodní cyklistiky

Rouvy Specialized Cycling Team

V Česku známý cyklistický tým České spořitelny Specialized Junior, velká líheň špičkových bikerů, se mění na Rouvy Specialized Cycling Team. Aplikace Rouvy, hlavní produkt české firmy VirtualTraining, simuluje reálnou venkovní jízdu při tréninku na cyklotrenažéru a je jednou z nejznámějších podobných aplikací ve světě.

Staronový tým vedený Jiřím Lutovským, jehož hlavní hvězdou je Tereza Sásková (stříbrná z juniorského Mistrovství světa 2018 v Lenzerheide), se v roce 2020 zaměří na závody světového poháru horských kol v kategorii U23, juniorů i na další mezinárodní a domácí akce. Smlouva byla podepsána na tři roky.

Jak řekl šéf Rouvy, Petr Samek, aplikace je dnes známější ve světě, například v Americe, než v Česku, proto cílem firmy bylo nejen podporovat český tým, ale jeho prostřednictvím se i zviditelnit v ČR. Nebude se jednat pouze o logo na dresu. “Máme v plánu prezentovat Rouvy aplikaci při několika akcích týmu, například na mistrovství světa v Albstadtu nebo na závodech Světového poháru v Novém Městě na Moravě,” řekl Samek.

Rouvy nabízí uživatelům i tzv. Group Ride, pravidelné online vyjížďky s ambasadory nebo partnery. Ti udávají tempo a motivují účastníky ke kvalitnímu výkonu. Dále budeme pořádat dva tréninkové kempy spojené s týmem. Tyto pobyty budou primárně pro Rouvy uživatele, kteří během zimy budou moci trénovat na trasách kempů přímo v aplikaci. Připraví se tak na jarní a letní kemp s týmem v atraktivních italských destinacích, v Toskánsku a Livignu.

eRace závody Kola pro život

Přestože Česká spořitelna předala Rouvy žezlo generálního partnera týmu, nadále budou mít jeden zájem společný, a tím je Kolo pro život, největší seriál závodů v ČR. Rouvy se soustředí na jeho virtuální verzi, kterou chtějí organizátoři závodu po letech oživit. Nyní se chystá velký návrat v podobě dvou eRace trenažérových závodů Kolo pro život, které se budou konat v průběhu ledna a února na aplikaci Rouvy.

Historie Rouvy není dlouhá. „V roce 2013 jsme jednali s jedním z největších výrobců cyklistických trenažérů v USA o produktu v rozpracované fázi a ti byli tak nadšeni, že jsme podepsali smlouvu. V roce 2017 jsme pak rebrendovali do značky Rouvy, kompletně jsme se osamostatnili a jedeme si pod vlastní značkou,“ řekl Premiumsports.cz Samek. „Spolu s ebiky je dnes indoor cyklistika jedním z největších témat cyklistického průmyslu. Jde to obrovsky nahoru, možná je to i dobou, že lidé nemají tolik času a hledají různé možnosti jak se hýbat,“ dodal.

(Visited 903 times, 1 visits today)