Běžkařské tratě, které stojí za vyzkoušení

Běžkařské tratě, které stojí za vyzkoušení

Také už přemýšlíte, kam letos vyrazíte na běžky? Zkraťte si čekání na letošní první sněhovou nadílku a přečtěte si naše tipy na nejlepší běžkařské tratě v Česku. Schválně, jestli mezi nimi najdete i vaši oblíbenou!

Běžkařské trasy v přírodním parku Polánka

V přírodním parku Polánka na vás čeká až 88 km upravených stop, kde díky vysoké nadmořské výšce nebývá o příhodné podmínky nouze. Vyrazit tu můžete hned na několik celodenních výletů, například z Chýnova přes Smilovy Hory do Mladé Vožice. Vyplatí se také popojet do Hartvíkova, malebné vísky uprostřed lesů, kde bývá bohatá sněhová nadílka a kvalitní běžkařské stopy.

Běžecký lyžařský areál v Lomnici nad Popelkou

Zimní areál v Lomnici nad Popelkou je zvlášť pro běžkaře sázkou na jistotu. I za nepříznivého počasí se tu totiž nachází malý běžkařský okruh o délce 1 km, který je vytvořen částečně z navozené sněhu z lomnického zimního stadionu a částečně ze sněhu umělého. Kromě toho tu ale najdete i standardní běžecké tratě o délce 2 až 5 km, které vás provedou po okolních loukách a polích. Klenotem je pak 13 km dlouhá „Lomnická lyžařská magistrála“, která vede přes řadu místních vesnic až na Klepandu.

Běžecký okruh z Maliníku k Hašlerce

Běžky a Jizerské hory k sobě neodmyslitelně patří – vždyť kdo by neznal Jizerskou 50! Jedním z relativně nových běžkařských okruhů je trasa vedoucí z Maliníku přes Vysoký hřeben až k Hašlerce. Projížďka chráněnou krajinnou oblastí vám nabídne pohled na úchvatnou přírodu pod sněhovým příkrovem, kterou byste si neměli nechat ujít. Cesta vede pod Prostředním hřbetem, odkud máte možnost odbočit i na jiné stezky a výlet si tak prodloužit.

Jak vybrat běžky?

Ještě než se vydáte na trať, zkontrolujte si, jestli nepotřebujete nové běžky. Pokud vás nákup nového vybavení nemine, na co byste se měli při výběru zaměřit?

  • Jakou máte techniku jízdy? Vybrat si můžete z několika druhů běžek, z nichž každý je určen pro jiný styl jízdy – jezdíte klasicky v běžecké stopě, na hladké trati bez stopy nebo střídáte klasickou techniku a bruslení?
  • Jste začátečník, nebo zkušený běžkař? Zvažte, zda pro vás budou dostačující turistické běžky vhodné pro rekreační jezdce, kteří se chtějí hlavně kochat krajinou. Nebo to s běžkami myslíte vážně a sáhnete po sportovní, nebo dokonce závodní variantě?
  • V jakém terénu budete nejčastěji jezdit? Běžky se v zásadě dělí na typ určený do upravené stopy nebo do volného terénu.

Stále nemáte jasno? Výběr vám ulehčí srovnávač cen Heureka, kde naleznete širokou nabídku běžkařských lyží. Seřadit si je můžete podle oblíbenosti nebo ceny a recenze ověřených uživatelů vám pomohou s finálním rozhodnutím. Další užitečné hodnocení bežeckých lyží od reálných uživatelů najdete případně i na Heureka.sk.

(Visited 1 027 times, 1 visits today)