Český rodinný tým horských kol cílí na TOKIO 2020

Český rodinný tým horských kol cílí na TOKIO 2020

GAPP System – Cabtech MTB racing team ve složení Jitka Čábelická, Matěj Průdek a Tomáš Dudek, vstupuje do druhé sezony a jeho hlavním cílem je nominace na olympiádu v Tokiu. Jitka Čábelická (dříve Škarnitzlová) se loni stala 15. ženou žebříčku horských kol UCI, Mistryní ČR, dosáhla na 18. místo Mistrovství světa a ve Světovém poháru se umístila nejlépe 13. Letos by chtěla potvrdit roli české jedničky a atakovat světovou desítku.

Tenhle tým pod křídly manažera Tomáše Přibyla a “muže pro všechno” Pavla Čábelického vás musí bavit. Připomíná trochu začátky Martiny Sáblíkové. Matěj Průdek v kategorii U23 obsadil 9. místo ve Světového poháru ve Val di Sole a 11. místo v Albstadtu. V roce 2019 by se chtěl pevně usadit v TOP 10 Světového poháru U23. A pak je tu nejmladší z trojice Tomáš Dudek. I on se stal Mistrem ČR – juniorským – a vítězem Českého poháru XCO. Kluk z Krkonoš, který začínal na běžkách a dodnes miluje skialpy – je v nich sakra dobrý – by se chtěl v předolympijské sezoně pokusit vybojovat cenný kov na vrcholné evropské nebo světové akci.

Jitka Čábelická přiznala, že chce o něco víc trénovat v intenzitách a také chce zapracovat na technice, která ji dosud někdy trošku brzdila. Tým pro novou sezonu kompletně vyměnil závodní materiál. Nově bude závodit na kolech Cannondale s výplety a vybavením jezdců od MAVIC a na pláštích Maxxis. Vyplynuly přitom na povrch zajímavé detaily ze zákulisí. Pavel Čábelický například prozradil, že tým ve třech lidech spotřebuje za sezonu 40 až 50 plášťů. “Zdá se to hodně, ale závodník na takové úrovni potřebuje mít co možná nejlepší materiál, proto je velká spotřeba nejen plášťů, ale i řetězů, převodníků… Závodění není jen o samotném kole ale i o spoustě dalšího materiálu, který člověk normálně skoro nevnímá,” uvedl Čábelický.

(Visited 324 times, 1 visits today)