Co udělá vaše tělo, když mu dodáte kolagen po dobu 90 dnů? Prozradíme vám benefity užívání kolagenu

Co udělá vaše tělo, když mu dodáte kolagen po dobu 90 dnů? Prozradíme vám benefity užívání kolagenu

Kolagen, základ podpůrných tkání, tvoří přibližně 30% všech proteinů v lidském organismu. Věděli jste, že známe až 27 rozdílných typů kolagenů?

Jaké jsou jeho účinky a s čím vším nám může pomoci? Podívali jsme se na 8 benefitů, které nám kolagen přináší.

Nakolik je kolagen důležitou bílkovinou, má na náš organismus významný vliv. Nejvíce se o něm hovoří ve spojitosti s pokožkou, vlasy a nehty. To však není všechno. Dokáže toho mnohem víc. Pojďme si tedy říci o jeho výborných vlastnostech.

  1. Zpomaluje příznaky stárnutí

Věděli jste, že obsah kolagenu v těle se od určitého věku každým rokem snižuje? Po dovršení 40 let se většinou netvoří už vůbec. No díky němu se obnovují kožní buňky a kromě pokožky se nachází také v kostech, kloubech či šlachách. Jeho ztrácením stárneme, ale při jeho doplňováním můžeme stárnutí předcházet. Stačí jen doplnit ten správný kolagen.

  1. Pomáhá proti vypadávání vlasů a zlepšuje jejich kvalitu

Jak se říká, vlasy jsou korunou krásy. S věkem však vlasy zvyknou řídnout, šedivět, lámat se a celkově být slabší. Kolagen má však na ně opravdu pozitivní vliv. Při jeho dostatku jsou vlasy pružnější, pevnější, lesklejší a více vyživené. Méně se lámou a rychleji rostou.

  1. Zlepšuje budování svalové hmoty

Cvičíte? Hrajete golf? V tom případě je pro vás kolagen tou správnou volbou. Jistě dobře víte, jakou roli hrají bílkoviny při růstu svalové hmoty či při regeneraci po cvičení. Kolagen vám v tomto případě pomáhá zpevnit pokožku a dodat její pružnost.

  1. Vyplatí se po porodu či při kojení

Většina výživových doplňcích se v těhotenství právě nedoporučuje. Kolagen se rovněž neužívá během těhotenství, ale po porodu a kojení můžete zas naplno využívat jeho blahodárných účinků. Po těhotenství se zvyknou objevit i strie, na které je kolagen také velmi účinný.

Tip na závěr

Nezáleží na tom, jaký sport děláte. Je důležité jen to, jestli vás daná činnost baví. Nezapomeňte, že k pravidelnému sportu patří důkladná regenerace. Nejen vrcholoví sportovci musí o své tělo dbát. Pokud člověk sportuje je právě regenerace pro tělo extrémně důležitá. Výživové doplňky jsou jedním ze způsobů jak se udržet fit. A právě zde hraje svou roli i Inca Collagen, který si oblíbilo nejen několik profesionálních sportovců či dokonce sportovních týmů ale především mnoho spokojených zákazníků, kteří vedou aktivní život.

Na video se můžete podívat zde.

Inca Collagen představuje ověřený produkt s obrovským množstvím spokojených zákazníků, který má svoje pevné místo na trhu již 5 let.

(Visited 492 times, 1 visits today)