David Svoboda, zlatý olympijský vítěz z Londýna, si oblíbil elektrické kolo SUPERIOR

David Svoboda, zlatý olympijský vítěz z Londýna, si oblíbil elektrické kolo SUPERIOR

Kolo slouží Davidovi jako rychlý a jedinečný dopravní prostředek po jeho milovaných Dejvicích. Ale samozřejmě s ním jezdí i jinde. Popsal, jak vypadá jeden jeho obyčejný den a nakonec přidal i několik zajímavých tipů z Dejvic.

Nejdříve ale David řekl pár slov ke svému kolu: „Nemůžu si ho vynachválit. Všude jsem velmi rychle a díky elektrickému pohonu i pohodlně a můžu tak na schůzky přijet klidně v saku a bez toho, abych byl zpocený, jako při tréninku. Já většinou spěchám, protože často chodívám lehce pozdě. Tady si stačí jen přidat rychlost a když k tomu ještě objedu dopravní zácpu tak fofrem mažu ztrátu. Nejedu sice na koni, ale zřejmě nějaký rychlý kůň v tom kole je. Jízda mě baví moc. Kolo je příjemné a dobře ovladatelné a přesuny tak nejsou nikdy nuda.“

A David ještě dodal: „Bezvadné je, že kolo lze v pohodě vzít i na delší cesty třeba podél Vltavy nebo křížem krážem Stromovkou. Snad jen moji svěřenci na Dukle nejsou nadšení, protože se trochu děsí, že s nimi nebudu chodit běhat, ale budu je honit na kole.“

Foto: Superior

David si vybral model – SUPERIOR eXR 6090 B Touring

Touringové elektrokolo se středovým motorem Bosch a baterií plně integrovanou do rámu kola má dojezd až 150 km. Hravě zvládne vyjížďku v lehkém terénu, a to i díky přední odpružené vzduchové vidlici. Kotoučové brzdy jsou přesné, rychlé a fungují bezchybně i za mokra. Převody nezklamou ani v nejprudším stoupání. Ve městě kolo exceluje, ale nemá problém ani s výletem do přírody. Ve výbavě nechybí lehké blatníky, nosič, stojánek, zámek, zvonek a světlo.

David Svoboda a jeho dejvické tipy

Když chci vyrazit na snídani, je mou jednoznačnou volbou Kavárna U Záhorských. Nejen že se tu výborně nasnídám, přečtu si místní noviny, vyslechnu pár dejvických drbů, ale většinou tady potkám i nějaké známé. A málokdy odolám zdejším domácím zákuskům.

O kousek vedle je obchod Marama s kvalitními farmářskými potravinami. Nakupuji tu moc rád. Prodavačky už mě znají, tak často stačí jen zavolat a ony mi připraví nákup dopředu, nebo perfektně vyberou, co bych mohl uvařit. Snažím se dělat krátké zastávky, protože jinak neodolám mnoha dobrotám a můj nákup je pak větší, než jsem chtěl.

Národní technická knihovna a její okolí je další zajímavou oázou s novou architekturou a zelení. Rád sem chodím jen tak posedět, protože bydlím hned vedle a je tu příjemná atmosféra. A navíc můj brácha tady učí na ČVUT.

Foto: Superior

Mým druhým domovem je Juliska a Dukla, které jsou na kopci pár set metrů od mého současného bytu. Tady jsem sportovně vyrostl a trénuji tu nové mladé pětibojařské naděje. Areál nabízí perfektní podmínky pro plavání, běh, střelbu a šerm. Výhodou je i blízká Stromovka, kam moc rád chodím běhat a na kolo. Pouze na koně se jezdí do Poděbrad. Pevně doufám, že pětiboj zůstane pětibojem a parkur (na jízda koni) z něj nezmizí.

A cyklostezku podél Vltavy, která vede z Dejvic, mám ani ne pět minut od domova. Dá se po ní dojet do Roztok anebo až na Okoř.

Dejvice mám moc rád a teď s elektrokolem jsou přesuny a poznávání ještě zábavnější a zajímavější.

Více info na www.superiorbikes.com

(Visited 185 times, 1 visits today)