Historie golfu a golfového vybavení

Historie golfu a golfového vybavení

Historie golfu je opředena celou řadou tajemství a i přes rozsáhlá bádání a výzkumy nemáme dnes jasno o přesném datu vzniku této kouzelné hry. Mezi laickou i o něco odbornější veřejností můžeme narazit na celou řadu legend, pověstí a polopravd, se kterými jsou počátky golfu často spojovány.

Opustíme-li půdu romantického bájesloví, lze za období vzniku golfu považovat 15. století, ze kterého se dochovala první písemná zmínka o golfu jako hře. Tato písemná zmínka pochází z roku 1 471, ve kterém byl golf po mohutném rozmachu mezi poddanými v 50. a 60. letech 15. století zakázán. Tento zákaz vydal skotský král James III., kterému bylo trnem v oku, že se jeho poddaní věnují „podivné hře se zahnutou pálkou“ namísto zdokonalování důležitých dovedností, jako je například lukostřelba. I přes tyto a další podobné zákazy si však golf své místo ve společnosti našel a rozšířil se do celosvětově oblíbené hry.

I pro tyto nejasné počátky golfu jsou nesmírně cenné hmatatelné artefakty, které nám golfová historiezachovala. Jedná se zejména o historické golfové hole, historické golfové bagy, historické golfové míčky a historické golfové vozíky. Každý z těchto předmětů v sobě ukrývá pohnuté osudy původních majitelů. Každý golfista, který držel golfovou hůl v ruce, do ní otiskl kus ze svého já. Po celá staletí jsou tak psány příběhy, které v sobě historické golfové vybavení uchovává. Plně porozumět a pochopit jednotlivé příběhy není bohužel možné. Pečlivým a vzrušujícím bádáním však můžeme alespoň částečně poodhalit roušku tajemství a nahlédnout do dávné historie.

historie golfu

Golfový obchod Bestgolf.cz se věnuje nákupu historického golfového vybavení, které dováží zejména z Velké Británie. Pokud je to nutné, toto vybavení restaurují a dávají mu autentický vzhled, který mělo v období své největší slávy. Každý kousek historického golfového vybavení zahrnutý v nabídce, která je jednou z největších nabídek historického golfového vybavení v České republice, musel projít odborným posouzením. Díky tomu nenabízí pouze bezduchý dobře vypadající interiérový doplněk, ale spíše živoucí kus historie, který Vás ovane svým kouzelným příběhem pokaždé, když ho spatříte například nad svým zděným krbem.

Historické golfové vybavení má však svou velkou cenu nejen co do estetiky, nýbrž i co do své stále se zvyšující hodnoty. Díky neúprosně plynoucímu času lze tedy o nákupu historického golfového vybavení hovořit jako o chytré investici.

(Visited 142 times, 1 visits today)