Jeden z vrcholů roku European Tour: BMW PGA Championship v číslech

Jeden z vrcholů roku European Tour: BMW PGA Championship v číslech

Zdroj: www.bmw-golfsport.com

Jeden z vrcholů sezony European Tour je tady – až do neděle se momentálně hraje turnaj BMW PGA Championship v anglickém Wentworthu. Podnik s dotací 7 milionů dolarů je označován za vlajkovou loď evropské golfové série. Právem. Loňský titul obhajuje Švéd Alex Noren, ale v cestě za obhajobou mu letos budou stát mj. i dva hráči první světové desítky Rory McIlroy a Paul Casey.

Lákadlem je i fakt, že vítěz turnaje si zajistí účast na letošním US Open a na příštích třech British Open. Pojďme si turnaj BMW PGA Championship 2018 přiblížit prostřednictvím čísel…

1 – pouze jediný Američan dokázal dosud turnaj založený v roce 1955 vyhrát. Arnold Palmer triumfoval v roce 1975 v Royal St George’s ještě v době, kdy se hřiště v pořadatelství střídala.

2 – hráči top 10 světového žebříčku se představí tento týden ve Wentworthu – světová osmička Rory McIlroy a desítka Paul Casey.

3 – Colin Montgomerie je jediným hráčem v historii, který dokázal turnaj vyhrát tři roky po sobě v letech 1998 až 2000. Za ním jsou Nick Faldo (1980 a 1981) a Luke Donald (2011 a 2012), kteří vyhrály dvakrát za sebou.

4 – žádný hráč nevyhrál turnaj víckrát než Nick Faldo. Britský golfista vyhrál čtyřikrát (1978, 1980, 1981 a 1989). Za ním jsou vítězi tří turnajů Peter Allis, Bernhard Langer a Montgomerie.

4 – celkem čtyři bývalé světové jedničky budou v akci ve Wentworthu: McIlroy, Lee Westwood, Martin kaymer a Ernie Els, který se navíc významným dílem podílel na modernizaci hřiště.

8 – osm je počet vítězů majorů, kteří jsou ve startovním poli: Padraig Harrington, Darren Clarke, Danny Willett, Trevor Immelman, Graeme McDowell, Kaymer, Els a McIlroy.

20 – Ital Matteo Manassero je nejmladším vítězem turnaje v jeho historii. Vyhrál v roce 2013 ve 20 letech a o svém vítězství rozhodl až v play-off tří hráčů.

25 – Lee Westwood opět natáhl úctyhodnou sérii svých startů na turnaji. Ve Wentworthu si zahraje už po 25. v řadě.

62 – ran, výjimečných 10 ran pod par, zahrál loni ve finálovém kole Alex Noren, vymazal ztrátu sedmi ran a triumfoval na turnaji.

269 – ran je dosud nejlepší celkové skóre vítěze BMW PGA Championship po 72 jamkách od okamžiku, kdy se turnaj nastálo přestěhoval do Wentworthu. Dosáhli ho Dán Anders Hansen (2002) a Skot Scott Drumond (2004).

(Visited 102 times, 1 visits today)