Karlštejn patřil Direct pojišťovně

Vítězný tým pojišťovny Direct; zprava Jiří Doubrava, Ivan Špirakus, Martin Weber a Daniel Jakubička, vlevo Jindra Tumová, ředitelka společnosti MULTIMA Foto: Putt PD

Teprve pátého vítěze zapsal při 13. ročníku golfový turnaj družstev pojišťoven MULTIMA Insurer of the Green. Černým koněm se na Karlštejně stalo první zářijové úterý kvarteto Direct pojišťovny s obchodním ředitelem Jiřím Doubravou a skvěle hrajícím Ivanem Špirakusem; ten přinesl 44 netto bodů. „Jsme rádi, že jsme vyhráli a ceníme si sportovního ducha turnaje. A pro ty, kdo by chtěli někdy v budoucnu zvednout pohár, mám jediné doporučení: angažujte do týmu Ivana Špirakuse,“ smál se s putovním pohárem v rukou Doubrava a ocenil výkon nejlepšího člena týmu – hosta ze společnosti INSIA. Direct pojišťovna zvítězila se ziskem 138 netto bodů s náskokem čtyř bodů před druhým týmem Generali České pojišťovny a šesti před třetí ČPP, která drží největší počet triumfů v turnaji (8).

Třináctý ročník se vydařil nad očekávání: za překrásného golfového počasí se na Karlštejně sešlo 88 hráčů; v hlavní kategorii soupeřilo 13 týmů pojišťoven a mezi hráči se tradičně objevili generální ředitelé některých z nich. ČPP reprezentoval Pavel Wiesner, D.A.S. pojišťovnu Jitka Chizzola, Cardif Zdeněk Jaroš a Colonnade Dominik Štros. Prestižní, ale v mimořádně přátelské atmosféře hraný turnaj, vyšperkoval skvělý raut Top Hotelu Praha, dobrá vína i káva z králodvorské pražírny Co-bean. Terasa byla až do páté hodiny odpolední zcela zaplněná, stejně jako restaurace při dekorování nejlepších týmů i jednotlivců. Organizátoři pokračovali i v oceňování nejvěrnějších hráčů turnaje – za devět účastí získala originální skleněné srdce Marcela Vacková z NN pojišťovny a za sedm Jaroslav Řehák z Cardifu.

Jaroslav Řehák a Marcela Vacková získali ocenění za nejvíc startů v turnaji. Foto: Putt PD

Výsledky – hlavní kategorie, pojišťovny: 1. Direct pojišťovna (Jiří Doubrava, Daniel Jakubička, Ivan Špirakus, Martin Weber) 138 netto bodů, 2. Generali Česká pojišťovna II (Václav Hrubý, Tomáš Kábele, Michal Kramerius, Robert Vejdělek) 134, 3. ČPP (Miroslav Holub, Jan Křehlík, Bořek Těžký, Pavel Wiesner) 132, 4. Colonnade 128, 5. NN pojišťovna 127, 6. Slavia pojišťovna 127, 7. Cardif 126, 8. Generali Česká pojišťovna I 121, 9. KB pojišťovna 120, 10. Uniqa 118, 11. D.A.S. pojišťovna 118, 12. ČSOB pojišťovna 116. Kategorie partneři: 1. Partners 147 bodů, 2. Šafra a partneři 135, 3. Euro 131.

Autor: Jiří Bláha