Lyže, sáňky nebo wellness. Ladurns má pro každého něco

Lyže, sáňky nebo wellness. Ladurns má pro každého něco

Ladurns je malé lyžařské středisko v jižním Tyrolsku. Přestože letovisko nabízí úžasnou zimní atmosféru, šestnáct sjezdovek, pohodlné ubytování v pětihvězdičkovém resortu Feuerstein a speciality tyrolské kuchyně, nikdy nebylo turisticky přetížené. Naopak, zůstává klidným a tichým místem, čehož v poslední době využívají hlavně rodiny s dětmi.

Ladurns se stal oblíbeným cílem zimních rodinných dovolených zcela právem. Popularitu mu zajistily zejména dokonale upravené sjezdovky, nejmodernější lanová dráha, několikrát oceněná škola lyžování, Kinderland nebo sáňkařská dráha, kde i dospělí mohou na chvíli zapomenout na svůj věk a vrátit se do dětství.

Perfektní zázemí rodičům s dětmi každého věku pak poskytuje pětihvězdičkový rodinný resort Feuerstein. Hotel, situovaný v údolí Pflersch, je ze všech stran obklopen přírodou a alpskými masivy. Lesy zasypané sněhem, který se třpytí na slunci, tak vytváří doslova pohádkové kulisy pro zimní radovánky. Podobně jako přírodní scenerie si vás podmaní i samotný hotel. S vkusnou elegancí a kvalitními materiály se zde setkáte na každém kroku, ať už se jedná o masivní dřevěné prvky, ručně a na zakázku vyráběný nábytek nebo textilie v zemitých barvách.

Spokojenost rodiny na prvním místě

Nabídka hotelu bere v potaz veškeré věkové kategorie a pro děti i dospělé zajišťuje skutečně pestrý program. Dospělí si mohou užívat chvíle pohody ve wellness a dopřát si saunu, vířivku nebo masáž; o jejich ratolesti je mezitím skvěle postaráno. Dětem ve věku do šestnácti let se věnují vyškolení pečovatelé, kteří vychází z pedagogické metody Mariy Montessori. Děti tak svůj čas stráví nejen zábavou, ale i smysluplnou činností, která napomáhá k rozvoji jejich osobnosti a schopností. Aktivity probíhají jak uvnitř, tak venku, v závislosti na ročním období.

Pokud počasí lyžování ani turistice nepřeje, mohou se děti vydovádět v typické jihotyrolské dřevěné stodole. Tradičně ovšem působí jen navenek, ve skutečnosti se jedná o dvoupatrové dětské hřiště o rozloze 400 metrů čtverečních. Ve stodole je seno, do kterého mohou děti skákat, lezecká síť, horolezecká stěna, obří trampolína, ale také kostýmní místnost, labyrint nebo čtenářský koutek.

K dispozici je také unikátní dřevěná dílna, kde pod dohledem zkušeného truhláře mohou děti vytvořit dřevěnou vzpomínku na pobyt v Ladurns nebo třeba i svou první kytaru. V dílně naplno osvobodí svou fantazii a zároveň si zdokonalí motoriku. Den mohou děti strávit také v malířském ateliéru, kde jsou plátnem dokonce i stěny. Přímo uvnitř hotelu najdete také kryté pískoviště s ideálně vlhkým pískem pro stavbu hradů i přehrad. Že v hotelu mysleli skutečně na všechno, dokazuje půjčovna obuvi a kalhot do pískoviště. Ve Feuersteinu však může trávit čas i celá rodina společně. K tomu jsou určeny například lekce jógy, bazén se čtyřmi skluzavkami nebo společenské večery.

Ski areál Ladurns je od hotelu Feurstein vzdálen pouhé čtyři kilometry. Již zmíněná lyžařská škola připraví i naprosté začátečníky na jejich první jízdu, nicméně o zážitek nebudou ochuzeni ani ti nejzkušenější, protože Ladurns nabízí několik černých sjezdovek. Ať už tedy zvolíte lyže, horskou turistiku nebo wellness s výhledem na zasněženou zimní krajinu, letovisko Ladurns a resort Feuerstein dopřejí nevšední zážitek každému členu rodiny bez ohledu na věk.

(Visited 303 times, 1 visits today)