Mölltaler Gletscher v Korutanech: Slunečné svahy a ledovcové lyžování po celý rok

Mölltaler Gletscher v Korutanech: Slunečné svahy a ledovcové lyžování po celý rok

Jeden z nejbližších ledovců pro české lyžaře s garancí kvalitních sněhových podmínek více než 330 dní v roce, to je rakouské alpské středisko Mölltaler Gletscher. Pro náročné i méně zdatné lyžaře nabízí 24 kilometrů perfektně upravených sjezdovek v nadmořské výšce 3122 metrů, devět lanovek a vleků a se špindlerovským Gopassem můžete dokonce pořídit výhodně i skipasy. Lyžařský ráj s celoročním provozem spadá nově pod skupinu Tatry Mountain resorts a od letošní sezony ho vede Max Gottfried, dosud jeden z manažerů Skiareálu Špindlerův Mlýn.

Doposud byla návštěvnost Mölltalu v zimě překvapivě docela nízká: kolem 150 tisíc lidí, přitom do Špindlu dorazí v zimě přes půl milionu lyžařů. Co plánujete pro zatraktivnění areálu, a to i pro české lyžaře, udělat?

V současné době je místní propagace založená na Korutanech jako celku a nijak se neakcentují jednotlivé areály. Snažíme se navázat úzkou spolupráci s místními autoritami a dohodnout se, abychom to společně dělali tak, že klienti přijedou sem k nám, do našeho miniregionu, do našich areálů. A nejde jen o rakouské klienty, ale hlavně o ty zahraniční. Chceme sem samozřejmě dostat také mnohem víc návštěvníků z Česka a Slovenska. Těm můžeme nabídnout hlavně náš věrnostní systém GOPASS a přes něj nalákat na výhodnější ledovcové lyžování, které je, na rozdíl od našich areálů v Česku a na Slovensku, v provozu i na podzim a v pozdním jaře. Jde tedy o rozšíření nabídky našich služeb, o alternativu, kterou našim klientům dodáme ve standardu, na který jsou od TMR zvyklí. Pokud si chce někdo zalyžovat mimo klasickou sezonu, je jedinou možností ledovec. Mölltaler by tak mohl být pro Čechy zajímavý. Je navíc k České republice ze všech ledovců neblíže.

Na které konkrétní novinky se mohou návštěvníci rakouských areálů těšit?

Začnu odjinud. Zatím tady chybí doplňkové služby, na Ankogelu není momentálně nikde v okolí lanovky možnost se najíst. Pokud vyjede člověk nahoru a zjistí, že nemá čepici nebo brýle, nemá šanci si je tam nikde koupit, není tam žádný obchod. Chybí i prostory pro půjčovny, pro lyžařskou školu, všechno je pronajaté někomu jinému. Postrádám tu zkrátka standardní služby, které všude jinde běžně nabízíme. Chybí jednoduché společné balíčky produktů, a právě do nápravy výše zmíněného se hned pustíme, abychom naše služby mohli nabízet v kvalitě, za kterou jako TMR ručíme, a dostali je do programu GOPASS tak, jak jsou na to naši klienti zvyklí.

Proč by měli nejen lyžaři a snowboardisté z České republiky alpské středisko Mölltaler Gletscher navštívit? Na co byste je vy osobně nalákal?

Mölltaler Gletscher je jediné ledovcové středisko v Korutanech s celoročním lyžařským provozem a garantuje parádní sněhové podmínky více než 330 dní v roce. Zima tu trvá mnohem delší dobu než třeba v Krkonoších, nedočkavci si v Mölltaler Gletscher mohou zalyžovat už na podzim a vášniví sportovci si tu mohou sezonu o pár měsíců prodloužit. Zakládáme si na perfektně upravených sjezdovkách, které jsou z devadesáti procent uměle zasněžovány. Užijí si tady jak zkušení lyžaři a sportovní týmy, tak i ti méně zkušení nebo začátečníci. Areál se nachází ve výšce přes tři tisíce metrů nad mořem a nabízí nádherné výhledy na alpská panoramata. Každý, kdo jednou stál na vrcholu hory Schareck a užil si výhled na sousední údolí Gasteinu, se určitě vrátí.

Kolik je ve středisku lanovek?

Máme tu celkem devět lanovek a vleků a čtyřiadvacet kilometrů sjezdovek s celkovou rozlohou více než 210 hektarů. Do střediska vás vyveze charakteristická pozemní lanovka Standseilbahn, která jezdí v podzemním tunelu. A pak už si můžete užívat lyžovačku na rozlehlých svazích podle svých představ. Doporučuji navštívit i panoramatickou restauraci Eissee v 2800 metrech s obrovskou sluneční terasou, odkud je vidět 28 okolních alpských vrcholů.

A co areál Ankogel – Mallnitz?

To je lyžařské středisko s tradiční alpskou atmosférou. Areál leží v oblasti národního parku Hohe Tauern a je vhodný třeba pro vášnivé lyžaře a rodiny s dětmi. Za špatného počasí na ledovci je skvělou alternativou k lyžování. Zimní sezona tu obvykle začíná ve druhé polovině prosince a trvá do jara. Ankogel pak doporučuji i na freeride. Je velmi oblíbený díky snadno přístupným freeridovým zónám.

Středisko spadá v rámci skupiny TMR také do věrnostního programu GOPASS. Jak tedy co nejvýhodněji pořídit skipasy do Rakouska?

Nejvýhodněji si lyžaři skipasy pořídí opravdu přes GOPASS. Pokud ho nemají ze Špindlu, slovenských Tater nebo Polska, tak se stačí jen zaregistrovat. Je to zdarma. Kromě lacinějších skipasů si mohli zájemci letos například připlatit k Chytré sezónce částku představující jeden celodenní skipas v Rakousku, a mít tak zároveň sezónku i do Rakouska. Laciněji než online přes Gopass.cz skipasy nepořídíte.

Max Gottfried

(Visited 486 times, 1 visits today)