Nechápu to. Serena Williamsová už není hvězda, ale ostuda tenisu

Nechápu to. Serena Williamsová už není hvězda, ale ostuda tenisu

Je zvláštní vidět, jak někdo překročí všechny meze slušného chování a stále nic nechápe. Je to smutné, ale Serena Williamsová se stala ostudou svého sportu. Svým chováním poškodila finále US Open, ublížila japonské vítězce, tou nechutnou šou jí de facto ukradla vítězství, opakovaně urazila rozhodčího a dodnes se nikomu neomluvila. Dodnes “to nechápe”!

A přitom je vše tak jasné. Serena Willimasová zneužila svého postavení tenisové superhvězdy vydělávající megamiliony, manipulovala davem příznivců, lhala a ještě se snažila vetřít do přízně japonské vítězky, která ji navzdory  všem trikům a kejklím ve sportovním slova smyslu rozsekala. Navíc, podle japonského kodexu se k ní ještě, pro mnohé z nás nepochopitelně, chovala veleslušně.

Serena bohužel navíc ustanovila ohavný precedens. Kterákoli žena rozhodčí, jejíž rozhodnutí se nebude líbit jakémukoli muži – hráči, může být od této chvíle obviněna ze sexismu. A nebude se moci bránit. “Nechápu to, nic jsem neprovedl, rozhodčí je sexistka,” prohlásí ´poškozený´ dotyčný a bude vymalováno.

Serena Williamsová ve své pýše a aroganci nepochopila to hlavní. Že každá superstar musí být vlastně (Mike Tyson je živoucí výjimka) příkladem ostatním. Pomáhat určovat normy. Nick Kyrgios může být šíleným bouřlivákem, zatím. Až do okamžiku, než se stane skutečnou superstar. Pak by měl přibrzdit a začít přemýšlet. To je daň za to, že začne být slavný, úspěšný a bohatý. Ví to už dlouho Federer, ví to Djokovič, Nadal, Kvitová, Plíšková…

 

 

 

(Visited 305 times, 1 visits today)