Obereggen a Carezza

Obereggen a Carezza

Obereggen AG/Paolo Codeluppi

Jeden region láká lyžařské návštěvníky na dvě skvělá lyžařská střediska – Obereggen a Carezza, která leží v Jižním Tyrolsku v nejsevernější části Itálie. Jen málokde budete mít Dolomity, které jsou na seznamu UNESCO, takhle na dosah.

Obereggen a Carezza leží na úpatí dvou magických skalních dolomitských masivů Rosengarten a Latemar jen dvacet minut od hlavního města regionu Bolzana/Bozen. Navíc to jsou místa s nejlépe upravovanými tratěmi v Evropě. Obě střediska jsou součástí lyžařského cirkusu Dolomiti Superski (na jeden skipas zde můžete lyžovat na 1200 kilometrech sjezdovek ve dvanácti střediscích).

Obereggen

Češi dnes už dobře znají Obereggen a jeho skvělé restaurace, dlouhé sjezdovky a dokonale upravené tratě, o které se stará 200 sněžných děl. Je to lyžování pro fajnšmekry: na 49 kilometrech sjezdovek se zdolává téměř tisícimetrové převýšení, což je zárukou dlouhých a sportovních jízd (19 procent tratí je označeno modrou barvou, 67 procent červenou, 14 procent jsou ostré sportovní černé). Nechybí tu snowpark s U rampou, ani večerní lyžování a sáňkování (v úterý, ve čtvrtek a pátek) na 1,6 kilometru dlouhé trati Oberholz. Pod svahem budují nové velké après-ski.

Kdo má rád moderní architekturu, nesmí vynechat nedávno otevřenou horskou chatu Oberholz, která nese rukopis slovenského architekta Pavla Mikolajčáka. Při pohledu zespodu jsou viditelná tř i ramena chaty, která mají jednotný tvar tří domků se sedlovou střechou a velkým proskleným oknem. Zdejší svahy jsou výkladní skříní zasněžování. V Obereggenu totiž v osmdesátých letech vznikla firma TechnoAlpine, dnes světová jednička ve výrobě kompletních zasněžovacích systémů, jež se tu dodnes testují.

Carezza

Sousední Carezza ležící pod magickým masivem Latemar má 41 kilometrů tratí, které obsluhuje 14 lanovek. Je to ideální místo pro rodinnou dovolenou – nebývají tu totiž fronty a davy lidí. Spodní část střediska tvoří široké modré sjezdovky jako vystřižené z carvingového manuálu. Nechybí tu lyžařské školy a spousta atrakcí pro děti včetně dětských parků, kde se děti učí freestylové triky na nejrůznějších bedničkách, skokáncích a zábradlích. V Carezze ovšem najdete i trošku ostřejší červené a černé tratě vhodné pro zkušenější lyžaře. Pro majitele rezortu je důležitá ekologie a obnovitelné zdroje. Na tom si zakládají. Právě z nich získávají energii na provoz střediska…

Na oběd se zastavte v tradiční horské chatě Paolina. Už od roku 1954 patří rodině Pichlerových, kteří se o své hosty starají s láskou. S úchvatným výhledem na Rosengarten vám zde bude opravdu chutnat.

www.eggental.com/cz

Carezza/Storyteller Lab

Co nevynechat:

První na sjezdovce v Obereggenu 
4., 11., 18. a 25. března 2020 se lanovka Oberholz rozjede už v sedm hodin ráno a lyžaři mohou vyrazit na čerstvě vyžehlený „manšetr“. V devět následuje snídaně v chatě Oberholz. Cena: 15 eur

Hovězí & sníh v Obereggenu 
V březnu se můžete těšit také na akci, během které budou místní restaurace na horských chatách servírovat vynikající místní hovězí maso.

Aperitiv při západu slunce v Carezze 
Pokochat se západem slunce a dát si u toho aperitiv s výhledem na masiv Rosengarten můžete v chatě Laurins Lounge 5., 12., 19. března 2020.

(Visited 379 times, 1 visits today)